1. HABERLER

  2. EREĞLİ

  3. Gelir Testi İçin Son Gün 30 Kasım
Gelir Testi İçin Son Gün 30 Kasım

Gelir Testi İçin Son Gün 30 Kasım

Ereğli Sosyal Güvenlik Merkezi, gelir testi için son günün 30 Kasım olduğunu hatırlatarak uyarılarda bulundu.

A+A-

Gelir Testi İçin Son Gün 30 Kasım! Tüm Borçlar Silinecek

Ereğli Sosyal Güvenlik Merkezi, gelir testi için son günün 30 Kasım olduğunu hatırlatarak uyarılarda bulundu.

GEÇMİŞ BORÇLARIN TAMAMI SİLİNECEK

Yapılan açıklamada, Yapılan açıklamada, 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

Yapılan yazılı açıklamada ''Nisan ayına kadar hiç gelir testine başvurmamışsanız, aile içinde kişi başı geliriniz brüt asgari ücretin 3'te 1'inden az ise 30 Kasım’ a kadar gelir testine başvuru yapın Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcunuz silinsin.

 “7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdi. Şimdiye kadar hiç gelir testi yaptırmamış ve Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçlarının tamamı silinecektir. 7143 Sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilme imkânı getirilmiştir. denildi

 31 ARALIK'A KADAR SAĞLIK YARDIMLARINDAN YARARLANILABİLECEK

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:"Ayrıca vatandaşlar geçmiş döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borcunun olup olmadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri sağlanmıştır. Bu kapsamdaki vatandaşların hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir” 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.