1. HABERLER

  2. AK PARTİ İL BAŞKANI ARAT ‘TAN MEDYA ZİYARETİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ARAT ‘TAN MEDYA ZİYARETİ

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Musa Arat ve beraberindeki İl Yürütme Kurulu Üyeleri’nin gün içindeki ilk adresi Konya Gazeteciler...

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Musa Arat ve beraberindeki İl Yürütme Kurulu Üyeleri’nin gün içindeki ilk adresi Konya Gazeteciler Cemiyeti oldu.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin 1950 yılında kurulduğunu ve 65 yıllık tarihi olduğunu belirten Adem Alemdar sözlerini şöyle sürdürdü; “Terzinin söküğünü dikemediği misali, mesleğimizin birtakım çözüm bekleyen sorunları var. Mesela geçmişte, hakkımız olan kamu yararına dernek statüsünü alamamışız. Bu dönemde inşallah yeni bir sinerji ile, Sayın Başbakanımızın da desteği ile gecikmiş bu hakkımızın teslim edilmesini isteyeceğiz.

Bunun yanında son üç yılda Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin öncülüğünde önce bölge federasyonları, ardından da Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu kuruldu. Konya, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nun merkezidir. Konfederasyonumuzun, cemiyetlerin oda statüsüne kavuşması yönünde bir çalışması var. İnşaallah bir süre sonra konuyu meclise getirmeleri için çalışmayı sayın milletvekillerimize ileteceğiz. Şantaj gazeteciliğinin önünü kesecek, nitelikli gazeteciliğin önünü açacak bir proje olacak. Bu vesile ile AK Parti İl Yönetim Kurulunu tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

Arat: El ele hizmetler üreteceğiz”

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat da konuşmasında 27 Aralık’ta göreve geldikten sonra asli işimiz olan teşkilatçılığın yanı sıra sivil toplum ve siyaset kurumlarıyla ortak akıl ve hizmet üretme noktasında çalışmalar yapmaya başladık. Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni de bu maksatla ziyaret ediyoruz. İnşallah Konya basınımızla birlikte çalışmalar yapacağız. Basınımızın önündeki sorunları da bir doğum sancısı olarak değerlendiriyoruz. Bu sorunların zaman içerisinde çözüme kavuşacağını düşünüyoruz. Basınımızın memleketin hayrına hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz.

Yeni Türkiye ve yeni Konya kavramını çokça kullanıyoruz. Bize sunulanların üzerine daha neler koyarak gelecek nesillere bırakabiliriz, bunun düşüncesindeyiz. Milletin hayrına olan işler yapalım istiyoruz.

Bir yandan da gözümüz Haziran seçimlerinde. Seçim öncesi ve seçim sonrası olarak iki dönemli çalışma planlıyoruz. İnşallah Sayın Başbakanımızı mahcup etmeyecek, güzel bir seçim sonucu almak için Konya’nın her bölgesinden, her görüşten insanımızın seçimlerde desteğini isteyeceğiz.”

Basın – Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü Ziyareti…

AK Parti Konya Heyeti’nin bir sonraki adresi ise Basın – Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü oldu. Basın – Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut ile makamında bir araya gelen Başkan Arat, İl Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında Karabulut’tan bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karabulut, Musa Arat ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi. Müdürlüğün çalışmaları hakkında da bilgi veren Karabulut, “İl Müdürlüğümüz, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerini yürütmektedir. İlgili makamların ve kamuoyunun zamanında ve doğru bilgilendirilmesi ile görev alanında bulunan Konya, Karaman ve Aksaray illerinin tanıtımına yönelik faaliyetlerin yanı sıra, basın mensuplarımızın çalışmalarını kolaylaştırıcı ortamların oluşturulması ve basın mensuplarımızın meslek içi eğitimlerine katkı sağlayacak faaliyetleri yürütmektedir.” dedi.

Yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası olmak üzere 190 basın kuruluşunun Konya’da faaliyet gösterdiğini dile getiren Karabulut, toplamda 1535 basın mensubunun Konya’da görev yaptığını ve 275 basın mensubunun da sarı basın kartı sahibi olduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ise yaptığı açıklamada; Kalkınmanın yerelden başladığını vurgulayarak, yerel basının önemine değindi. Arat konuşmasında; gazeteciliğin gecesi gündüzü olmayan, hızlı tempolu, özveri isteyen bir meslek olduğunu dile getirerek, gerektirdiği nitelikler ve uygulamadaki tüm güçlüklerine rağmen, gazetecilik mesleğinin kamuoyunu bilgilendirme, toplumun duyarlılığını ve eğitim düzeyini yükseltmede onur verici bir görev ve bir misyon olarak görüldüğünün sözlerine ekledi.

Mesleğin gerektirdiği özveri ve içerdiği kamu hizmeti anlamıyla da, kamuoyunun gazetecilik mesleğine duyduğu saygının artarak sürmesinde, şüphesiz gazetecilere de önemli görevler düştüğünün altını çizen Arat, yerel basının güçlendirilmesinde, teşkilat olarak gereken desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda İl Müdürü Tuncay Karabulut, İl Başkanı Musa Arat’a“Tarihi Konya Fotoğrafı Tablosu” hediye etti.

AK Parti Konya TRT Konya Bürosu’nu da ziyaret etti

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ve İl Yürütme Kurulu Üyeleri’nin gün içindeki son ziyareti ise TRT Konya Bürosu’na oldu. TRT Konya Büro Temsilcisi İsmail Turan ile bir araya gelen Başkan Arat, çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.