1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Başkan Altay Göreve Yeni Başlayan Zabıtalarla Buluştu
Başkan Altay Göreve Yeni Başlayan Zabıtalarla Buluştu

Başkan Altay Göreve Yeni Başlayan Zabıtalarla Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’ne katılan 31 personel için oryantasyon eğitim düzenlendi.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, oryantasyon eğitimlerine katılan Büyükşehir Zabıtası’nın yeni personelleriyle buluştu. Başkan Altay, yeni göreve başlayan zabıta personeline başarılar dileyerek, “Burada amacımız, daha iyi hizmet sunabilir hale gelmek ve genç istihdama bir miktar katkı sağlamak. Çünkü hepiniz 2 yıllık yerel yönetimler okulu mezunusunuz. İstişareler sonucunda doğru olanın bu olduğuna karar verdiğimiz için ilana böyle çıktık. Biz adaletten, hukuktan ve eşitlikten yanayız. Görevimiz insanlara hizmet etmek. Bu şehre hepimizin bir borcu var. Bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehrin yarınları daha güzel olsun diye çalışıyoruz.” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’ne katılan 31 personel için oryantasyon eğitim düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda yeni göreve başlayan zabıtalarla bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, amaçlarının zabıtanın kurumsal yapısını güçlendirmek olduğunu söyledi.
“BİZ ADALETTEN, HUKUKTAN VE EŞİTLİKTEN YANAYIZ”
Yeni göreve başlayan zabıta personeline hayırlı görevler dileyen Başkan Altay, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemde söz verdiğimiz projeleri yerine getirmeye çalışırken, bir taraftan da kurumsal yapımızın güçlendirilmesi adına önemli işler gerçekleştiriyoruz. Zabıta personel alımı da bu bağlamda yaptığımız en önemli işlerden birisi. Burada amacımız, daha iyi hizmet sunabilir hale gelmek ve genç istihdama bir miktar katkı sağlamak. Çünkü hepiniz 2 yıllık yerel yönetimler okulu mezunusunuz. Bunu da özellikle seçtik. İstişareler sonucunda doğru olanın bu olduğuna karar verdiğimiz için ilana böyle çıktık. Biz adaletten, hukuktan ve eşitlikten yanayız. Memleketin her yöresinden insanlar, bizim insanımız. Onun için hak eden arkadaşlarımız göreve başlamış oldular. İnşallah Konya Büyükşehir Belediyesi’nden emekli olursunuz.” dedi.

zabita-dairesi’ne-katilan-31-personel-icin-oryantasyon-egitimi.jpg
“BU ŞEHİRDE HERKES BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”
“Bu şehrin hepimize ait olduğu bilincini oluşturmak için Benim Şehrim anlayışıyla yola çıktık” diyen Başkan Altay, sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi de Büyükşehir Belediyesi çalışanları olarak, Benim Ailem adı altında bir program yürütüyoruz. Buradaki amaç kurumumuzda çalışan, KOSKİ ile birlikte neredeyse 10 bin çalışanımızın kurumsal aidiyetini artırmak. Burayı bir ev, bir aile olarak bilmenizi sağlamak. Arkadaşlar siz büyük bir aileye dahil oldunuz. Biz kadim bir şehre hizmet etmeye nail olmuş insanlarız. Çünkü burası Çatalhöyük’ten başlayarak, 10 bin yıldır şehir hayatını devam ettirmeyi başarabilmiş dünyanın önemli yerleşim yerlerinden birisi. Her dönem de çok önemli olmuş ama özellikle Selçuklular döneminde 200 yıla yakın başkentlik yapmış bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin sadece mekanları değil, yetiştirdiği insanları da dünya tarihinde önemli izler bırakmışlar. Görevimiz insanlara hizmet etmek. Güçlünün değil haklının haklarının savunulduğu, haklının şehirde hayatını devam ettirebildiği bir düzen oluşturmaya çalışıyoruz. Sizler bizim kolluk gücümüzsünüz. Şehirdeki düzeni sağlamak da sizin göreviniz. Bunu yaparken nezaketi asla unutmamak gerekir. Bu şehirde yaşayan herkes bizim için çok kıymetli. Biz görevimizi mutlaka adaletle yapmak zorundayız. Bu şehre hepimizin bir borcu var. Bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehrin yarınları daha güzel olsun diye çalışıyoruz.”

zabita-dairesi’ne-katilan-31-personel-icin-oryantasyon-egitimi-001.jpg“BİZ BİR MODEL BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Konya modeli belediyeciliğinin de önemine dikkat çeken Başkan Altay, “Biz bu işleri yaparken söylemlerimizden birisi de Konya modeli belediyecilik. Buna da vurgu yapıyoruz. Çünkü biz Konya’da belediyeciliğin bir model olduğunu; önce Türkiye’ye sonra tüm dünyaya anlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda her yaptığımız işte buna dikkat ediyoruz. Bugün yerel yönetimden mezun olan kardeşlerimizin bu sıralarda oturuyor olması bunun maddelerinden bir tanesidir. Biz bir model belediyecilik ortaya koymaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

zabita-dairesi’ne-katilan-31-personel-icin-oryantasyon-egitimi-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.