1. HABERLER

  2. Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

Ereğli Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Başkanlığında Ağustos ayı Olağan üstü toplantısını sağlanan çoğunlukla gerçekleştirdi.Belediye...

A+A-

Ereğli Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Başkanlığında Ağustos ayı Olağan üstü toplantısını sağlanan çoğunlukla gerçekleştirdi.

Belediye Meclisini olağan üstü toplanmasını gerektiren önemli gündem maddeleri mevcut olup,yapılan açılış ve yoklamanın ardından Termal su arama projesi ile ilgili finansal konular, asfalt ve yol yapımı işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi alınması konusu ve Belediyenin finansman ihtiyaçlarının kredi yoluyla karşılanması hususu görüşülerek oylamaya sunuldu ve oy birliği ile karar verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ,Nisan ayı Meclis toplantısında alınan karara bağlı olarak İller Bankasından kredi talebinde bulunduklarını hatırlatarak kredinin engellendiğini dile getirdi. Oprukçu,projenin hazır olduğunu ve sondaj işleminin bir an önce başlamasını ve sonbaharda sıcak suyu vermek istediklerini kaydederek,projenin hayata geçirilmesinde finansal anlamda talep edilen kredinin engellenmesine bağlı olarak sonbaharda da sıcak suyu veremeyeceklerini dile getirdi.Oprukçu ;” Kredi talebimiz Ereğli Belediyesinin yükünü zamana yayarak yükünü hafifletmeye dayalı taleplerdir “dedi.Akhüyük bölgesinde çıkan jeotermal su için sondaj kuyusu açılması için kullanılmak üzere İller Bankasından kredi alınması yapılan oylama sonucu kabul edildi.

Asfalt ve yol yapım işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından kredi alınması hususu da Belediye Meclisinde görüşülen önemli gündem maddelerinden biri olup, yapılan oylama sonucu asfalt için kredi kullanımı Belediye Meclisinde oy birliği ile karar bağlandı.

CHP’li Belediye Meclis üyesi Halil Ercan’ın kredi talepleri neden engelleniyor ?şeklinde yönelmiş olduğu soruya ,Belediye Başkanı Oprukçu’nun yanıtı “ Seçim Yaklaşıyor “ şeklinde oldu.Oprukçu kredi taleplerinin engellenmesine ilişkin şöyle konuştu ;”BDP’li Milletvekilinin aradığı bir kredi talebinin ertesi güne bırakılmadan çözüldüğü bir İller Bankasına dönüştürülmüş bir İller Bankası.Ben,yaptığımız hizmetlerde de görüleceği üzere sevmekten başka ,vatanı bölünmesin,devlet yıkılmasın,milletin geleceği aydınlansın diye çırpındığım bir tabloda Türkiye’nin kara sevdalısı olarak böyle bir muameleye,böyle bir tabloya rüçar olduğum için kendimden hicap duyuyorum.İktidarın ötekisisiniz,Konya’nın ötekisisiniz.Konya’dan Ereğli ne aldı ?Konya’nın hangi iş makinesini Ereğli’de gördünüz?Konya İktidar partisinden olmuş da ne olmuş , Ereğli ‘ye ne yapılmış? Bu tablo bir Ereğlili olarak bana ağır geliyor,kanıma dokunuyor.Yaşadığımız 4.5 yıllık süreçteki acıları,olumsuzlukları,zulümleri Rabbül Alemin bu makamda düşmanıma bile yaşatmasın “dedi

Meclisin oy birliği ile karar bağladığı diğer bir gündem maddesi ise tedbir anlamında Belediyenin finansman ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili kredi kullanımı da Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Orhan Bulut ,” Ereğli bizim değil mi? Hizmetlerin sunulmasında yapılan engellemelerin vebalini nasıl verecekler.Belediyeler hiçbir zaman şahıslara münhasır hizmet yeri değildir,halka hizmet eden bir yerdir.Yapılan engellemelere karşı bu ne siyaset hırsı diyorum.Ereğli neden sahipsiz? Asfalt,sıcak su kimin hizmetine geliyor.Neden siyasi düşünceler ve yanlış değerlendirmelerle ,siyasi baskılarla Ereğli’mize yapılacak hizmetlerin önü kesiliyor? Bunu yapanların Ereğli için ihanet ve dalalet içinde olduklarını düşünüyorum.Bunu yapanları bu olağanüstü meclis toplantısında kınıyorum “ dedi.

Oprukçu,” Ereğli Belediye Meclisinin kararlarına her kim olursak olalım saygı duyalım.Ereğli’de halk iradesiyle oluşmuş bir başka makam yok.Halkın iradesine duyulan saygının gereği olarak Olumsuzluklara meydan vermemek gerekir.Kim olursa olsun küçük siyasi hesaplarla bir başarısızlığı temin ve tesis edelim düşüncesinde olmamalı insanlar.Hizmette yarışılmalı,projede yarışılmalıdır.Huzur şehri Ereğli’yi inşa çaba ve gayretimize de bu platformda olduğu gibi dışarıda da fırsat verilmesini arzu ediyorum.Bu güne kadar Ereğli’ye kredi taleplerimle Ereğli Belediye Meclisinden başka hiçbir makamı tanımam.Hiç kimseden himmet istemiyorum ama önümüze taş konulmasın “ dedi

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Halil Ercan “ Hangimiz kalkıp da Ereğli’nin hastanesiyle ilgili bir açıklama yaptık.Hastanede bir doktor 179 hastaya bakıyor.Sahipsizliğinden dolayı Ereğli elden gidiyor “diyerek Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntıyı dile getirdi.

Suriye’de Müslümanlara yönelik yapılan vahşete değinen Oprukçu;”Suriye’de insanlar birbirine düşürülmüş, birbirinin kanını akıtıyor.Sırada Anadolu’nun olduğu gerçeği var.Anadolu’da Suriye gibi bir tezgahın işletilmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz.Mezhep çatışmalarıyla nerelere gelinebileceğinin gerçek ifadesi ve şu an Suriye yanıyor.Kerkük’te,Musul’da katliamlar yapılıyor.Türkmen kanı akıyor “dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.