1. HABERLER

  2. EREĞLİ

  3. ‘’CUMHUR BİZİM, EREĞLİ HEPİMİZİN’’
‘’CUMHUR BİZİM, EREĞLİ HEPİMİZİN’’

‘’CUMHUR BİZİM, EREĞLİ HEPİMİZİN’’

MHP Ereğli İlçe Başkanı Av. Musa Yılmaz afişlerin yırtılması olayına ilişkin açıklamada bulundu.

A+A-

Kıymetli hemşehrilerimiz, değerli Cumhur İttifakın pay ve paydaşları her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de seçmenlerin desteğini alamayanlar; kara kampanyalarla, kurgularla, tezgah ve tezviratlarla, Cumhur İttifakına ve Milliyetçi Hareket Partisine saldırmaktadırlar. Geçtiğimiz gün ilçemizde kendini bilmez, aymaz şahıs/şahıslar Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayının afişlerini yırtma fiilinde bulunmuştur.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin dediği gibi; Milliyetçi Hareket’e eğer iftira ve sataşmalar artış kaydetmezse, biz üzülürüz. Bu demektir ki, biz vazifemizi gerektiği kadar milletimize karşı yerine getiremiyoruz. İftiraların, sataşmaların çoğalması Milliyetçi Hareketin doğru yolda olduğunun ve büyük bir gelişme kaydettiğinin en büyük delilidir.

Siyasetteki en güzel şey, rakip olmaktır fakat gecenin karanlığında pankart yırtma fiili, iptidai davranış, anti demokratik insan işi acizlik ve bencilliktir.

Dünyaya bakışı, düşüncesi, görüşü her ne olursa olsun bu insanları bu şekilde kışkırtarak, bu müessif fili işlemek için gençleri/insanları azmettirenler bunları yırttırıp bunlardan ne tür bir fayda elde etmek istemektedir ya da bu afişleri yırttıranlara bu afişlerin ne gibi bir zararı vardır?

Bu afişleri yırtanları emeğe saygılı olmaya davet ediyorum. Bu tür davranışlar antik dönem siyaset anlayışıdır ve sonuç vermeyecektir. Bizi böyle şeyler yıldıramaz. Kimler bizleri ne kadar kışkırtmaya çalışırsa çalışsın, biz Ereğli’yi bu şekilde değil, ‘’Üretken Belediyecilik’’ ile gündem yapma düşüncesindeyiz. Duruşumuzu bozmayacağız, dolduruşa gelmeyeceğiz asla ama asla kimseyi incitmeyeceğiz. Bu talimatı veren kişi/kişilere sesleniyor ve lisanımünasiple uyarıyorum; ‘’Korkunun ecele faydası yoktur’’ afiş yırtma siyaseti ile bir yerlere gelemeyeceksiniz. Her zamandan daha fazla ihtiyaç duyduğumuz toplumsal huzurumuzu ve Ereğlimizin huzurunu sizlere çiğnetmeyeceğiz.

Sizlerin bu ruh hali ve toplumsal normlara aykırı davranışlara sahip hastalıklı kişiliklerinizle, Ereğli’yi yönetemeyeceğiniz aşikar olduğundan sizlere Ereğli’nin geleceğini teslim etmeyeceğiz. Bunun için gece durmayacağız gündüz oturmayacağız. Cenab-ı Allah’ın izniyle, hemşehrilerimizin lütfuyla bu haleti ruhiyeye sahip insanlara gereken cevabı sandıkta verip, siyasi mezarlıktaki yerlerini almalarına şahitlik edeceğiz.

Bu itibarla, memleketimiz için 2024 yılının huzur yılı olması için 31 Mart seçimlerine kadar seçmenlerimizi bu tarz insanlara karşı uyarıyor ve kamuoyunu, Ereğlimizi sağduyunun birlikteliğiyle hoşgörüye davet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.