1. HABERLER

  2. EREĞLİ GELECEĞİNİ İMZALIYOR

EREĞLİ GELECEĞİNİ İMZALIYOR

Bu tarihi tören 3G sistemi ile Ereğli Belediyesi resmi web sitesinden Canlı Yayın linkinden canlı olarak izlenebilecektir.Ereğli’nin en büyük projeleri...

A+A-

Bu tarihi tören 3G sistemi ile Ereğli Belediyesi resmi web sitesinden Canlı Yayın linkinden canlı olarak izlenebilecektir.

Ereğli’nin en büyük projeleri arasında gösterilen Kapalı Sulama Sistemi Projesi hayata geçiyor. Yapılan uzun görüşmelerin ardından Kapalı Sulama Sistemi Projesi için Pazartesi günü saat 13.30’da imzalar atılıyor.

Yaklaşık maliyeti 300 milyon TL’yi bulan proje Sağ Sahil, Sol Sahil ve Akhüyük-Çiller Sulama Birlikleri sahasını kapsıyor.

Hayallerimize Kavuşuyoruz

AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun projenin imzalanmasıyla Ereğli’nin hayallerine kavuşacağını belirterek, “Bir tarım şehri Ereğli hükümetimiz nezdinde büyük yatırımlara kavuştu. Ancak bu yatırımlar arasında hayallerimizi süsleyen ve gerçekleşmesini canı gönülden istediğimiz tek proje olan Kapalı Sulama Sistemi Projesi için somut adımlar atılmış ve iş imza aşamasına gelmiştir. Pazartesi günü Ereğli Belediyesi Kültür Merkezinde saat 13.30’da atılacak imzalar ile Ereğli tarihindeki en büyük yatırıma ilk adımı atmış olacak. Tüm Ereğli halkını bu anlamlı törene davet ediyorum. Ereğli’ye hayırlı olsun” dedi.

Ereğli Geleceğine İmza Atıyor

Projeyi “Ereğli geleceğine imza atıyor” şeklinde değerlendiren Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “7-8 yıl önce temelleri atılan Kapalı Sulama Sistemi Projesi nihayet imza aşamasına geldi. Projenin hayata geçirilmesi noktasında çiftçiler, birlikler, DSİ, Bakanlıklar ve Başbakanımız ile yaptığımız uzun görüşmeler sonucu proje onaylandı ve imza aşamasına getirildi. Pazartesi günü de imzalar atılacak. Yaklaşık 300 milyon TL’lik muhammen bedeli ile Ereğli tarihinin en önemli projeleri arasında yer alan Kapalı Sulama Sistemi Projesi tarım ve hayvancılığa yepyeni bir soluk kazandıracak. Vahşi sulama sistemi dediğimiz ‘Salma Sulama Sistemi’nin getirdiği tüm olumsuzluklar Kapalı Sulama Sistemi Projesi giderilecektir. Ereğli’ye hayırlı olması dileklerimle projenin hazırlanmasından imza aşamasına gelmesine kadar ki tüm işlemlerinde emeği geçen başta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere kişi ve kurum temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ereğli’ nin Kaderi Değişecek

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ise AK Parti İktidarı döneminde Ereğli’ye kazandırılan yatırımlara bir yenisinin daha ekleneceğini ifade ederek, “Bugüne kadar Ereğli hükümetimiz nezdinde birçok yatırım aldı. Bu yatırımlar arasında bu projeyi ayrı bir yere koymak istiyorum. Çünkü bu proje içerdiği maliyet açısından çok büyük bir projedir. Bölgenin ekonomik yapısına direk etki edecek bir projedir. Proje aşamasından uygulama aşamasına kadar her türlü çalışmanın bire bir takibini yaptığımız Ereğli’nin kaderini değiştirecek bir projedir. Ereğli’nin verimli topraklarına bereket getirecek bu projenin hazırlanmasında, proje aşamasına gelmesinde ve imza aşamasına ulaşmasında emeği geçen başta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere herkese teşekkür eder, Ereğli’ye hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.