1. HABERLER

  2. Etyemez, Ak Parti 11. Danışma Meclisinde

Etyemez, Ak Parti 11. Danışma Meclisinde

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ Konya AK Parti 31. İl Danışma Meclisine Katıldı.Belma -Azmi Beğen Yaşam Merkezi’ndeki toplantıya AK Parti İl Başkanı...

A+A-

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ Konya AK Parti 31. İl Danışma Meclisine Katıldı.

Belma -Azmi Beğen Yaşam Merkezi’ndeki toplantıya AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, 22, 23 ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, merkez ve taşra ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ”

İl, ilçe ve belde teşkilat çalışmaları, il Özel İdaresi ile belediye faaliyetlerinin ele alındığı toplantı, konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 31 Mayıs’ta başlayan ve yaklaşık 1 ay devam eden Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi. Olayların tamamen planlı olduğunu, oyunu sahneleyenlerin içeride ve dışarıdan destek aldıklarını vurgulayan Sorgun, “Millet olarak gece gündüz çalıştık, milletimizin dua ve destekleri ile buralara gelindi.

Ancak maalesef 10 yılda yapılanlar, 1 ayda yıkılıp yakılmak istendi. Ama her şeye rağmen gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün, Sayın Başbakanımızın da dediği gibi, iri ve diri olma günüdür. Milletimiz ve teşkilatlarımızdan ricam bu oyunlara gelmemeleridir” dedi.

Teşkilat çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Sorgun, 584 köyü kapsayan ziyaretlerin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “1 ay önce planladığımız köy ziyaretlerimiz devam ediyor. Bugüne kadar 12 ilçenin tüm köylerini ziyaret etmiş olduk. 13 ilçede ise ziyaretler devam ediyor. Ramazan ayı başlamadan köy ziyaretlerimizi tamamlamayı hedefliyoruz. Ziyaretlerimizden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Köylülerimizle bir araya gelerek hem onların hal hatırlarını soruyoruz hem de sorunlarını dinliyoruz. Ben, emeği geçen milletvekillerimize ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 3 seçime her anlamda hazır olmak için biz, AK Parti İl Teşkilatı olarak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BİZ MESELEYİ ANLADIK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, de gezi olaylarına değinerek, “Olaylarla yapılmak isteneni anladık. Ülkenin kazanımlarını yok etmek isteyenlere fırsat verilmeyecek. Bugünlerde yoğun gündemi hep birlikte yaşıyoruz. Bir taraftan meclisimiz yasaları çıkarıyor, önemli hizmet öbür taraftan yeni anayasa yazım çalışmaları ilerliyor. Ama maalesef öbür taraftan da ülke olarak ülkenin önünü kesmek isteyenlerle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Amaçları ağaç değil elbette. Biz onların meselesinin ne olduğunu çok iyi anladık. Ama biz dün olduğu gibi bugün de yarın da çalışmaya devam edeceğiz ve onlara fırsat vermeyeceğiz. Çalışma Bakanlığı olarak Toplu İş İlişkileri Kanunu, 4688 memurların haklarını düzenleyen kamu görevlileri sendika kanunu, iş sağlığı güvenliği kanunu ve intibak kanunu gibi birçok düzenleme yaptık. Dolayısıyla bakanlık olarak bizler, çalışanlarımızı da memurlarımızı da işverenlerimizi ve işçilerimizi de koruyor ve haklarını veriyoruz. Onun için hiç kimse meydanlara çıkıp da haklarımız yeniyor diyemez” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’YE BÜYÜK BİR SALDIRI VAR”

İstanbul Gezi Parkı olaylarını değerlendiren Ayşe Türkmenoğlu; “Gezi Mayıs ayı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en iyi aydır. Hem ekonomik göstergeler, hem yapılan yatırımlar hem de dünyanın en büyük ihaleleri bu ayda yapıldı. Ancak maalesef bir aydır 60 İhtilali’ne benzer olayları da bu ayda yaşadık. Bir aydır bu güzel ülkenin üzerine kara bulutlar göndermeye ve ülkede kaos ortamı olduğunu göstermeye çalışanlar var. Bu organizasyonda hem iç hem de dış güçlerin olduğu artık aşikâr. Ülkemiz büyük bir saldırı altında. Zaten Türkiye’de ne zaman büyük başarıları yaşamaya başlasak karşımızda hep muhalefeti gördük. Onlar sanki onlara oy vermeyen veya onlara destek vermeyen bu milletten intikam alırcasına bu milletin ve ülkenin aleyhine çalıştılar. İşte bunun için bizler; hem teşkilatlar, hem milletvekilleri hem belediye başkanları hem de millet olarak daha uyanık olmalıyız” dedi.

“BİZ ÜLKEMİZİN KADER HAREKETİYİZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, bir buçuk yıl içinde başlanan ve yapılan yatırımların maliyetinin 1 milyar TL’yi bulduğunu kaydederek, belediye olarak en büyük önemin kaynak üretmek olduğunu dile getirdi. Taksim Gezi Parkı olaylarına da değinen Akyürek, “Olayların bilançosuna bakıyorsunuz onlarca otobüs, iş makineleri, bina ve işyerleri yakılmış. Ama birileri direne direne kazanacağız diyor. Neyi kazanacaklar çok merak ediyoruz. Eğer biz çalışmazsak, halkın desteğini almazsak inisiyatif o yıkıcı ve bozguncuların olacak. Dünyanın en önemli projeleri, yatırım ve hizmetleri iptal olacak. Yapılmak istenen belli. Biz çok büyük ülkemizin kader hareketiyiz. Dolayısıyla biz çıktığımız yoldan şaşmamalı ve amacımız bu gök kubbeye hoş bir seda bırakmaktır. Önemli olan hareketin başarısı ve milletin iktidarının devamının sağlanmasıdır” diye konuştu.

“İL ÖZEL İDARESİ DURMADAN ÇALIŞIYOR”

İl Özel İdaresi olarak yürütülen çalışmalar hakkında teşkilat mensuplarına bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, belediye olarak 365 gün 24 saat milletin emrinde olduklarını söyledi. Selvi, “İl Özel İdaresi olarak bizler de hizmetlerimize devam ediyoruz. Asfaltlama ve sulama çalışmaları başladı. Bu yıl bin 500’ün üzerinde derslik yapıldı ki bu bir rekordur. Yine köylerimizde kilit taş döşeme işleri de başladı. İnşallah köylerimizin hiçbir eksiğini bırakmayacağız” dedi.

Divan, teşkilatı dinledi

İl Danışma Meclisi, daha sonra divan teşekkülü ile devam etti. AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’un divan başkanlığı yaptığı toplantıda divan kurulu üyeliklerini ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanvekili Süheyla Şahin ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanvekili Emre Görgülügil yaptı. Toplantının bu son bölümünde söz isteyen teşkilat mensupları; talep, şikâyet ve önerilerini divana ileterek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.