1. HABERLER

  2. Etyemez "Büyük Konya İftarı" na Katıldı.

Etyemez "Büyük Konya İftarı" na Katıldı.

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ, Konya Platformları ve Keçiören Belediyesi’nin İşbirliğiyle Düzenlenen “Büyük Konya İftarı” na Katıldı.Kalaba...

A+A-

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ, Konya Platformları ve Keçiören Belediyesi’nin İşbirliğiyle Düzenlenen “Büyük Konya İftarı” na Katıldı.

Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanında gerçekleştirilen iftara katılanlar arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Hüseyin Üzülmez ve Ayşe Türkmenoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur ve Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin de vardı.

Gecede konuşmacılar, birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyan konuşmalar yaptılar.

...

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, Ramazan ayında Konya İftarı’nda olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Bugün güzel bir gün. Hem Yükseltepe Kentsel Dönüşüm projesinde temel atma törenimizi yaptık, hem de bu güzel iftar programında birlikteyiz. Bu iftarda emeği geçen milletvekillerine ve platform üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 5 bin 600 konutluk projenin 1600 konutu için temel atma törenini gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Ak, “Keçiörenimize hayırlı olsun. Bugün iftarı gerçekleştirdiğimiz alan Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi’nin gerçekleşeceği bir alan. Konyalı hemşehrilerimizin Büyük İftar Programı isteğiyle inşaata ara verdik ve bu alanı iftar için düzenledik” diye konuştu. Konya Valisi Doğan da, gençlik yıllarının Keçiören’de geçtiğini belirtirken, Keçiören’de Konyalılar ile buluşmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi. Binlerce Konyalı ile Ankara’da buluşarak iftar sevinci yaşadıklarını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek ise, “Keçiören Belediye Başkanı’ma ortaya koyduğu çalışmalar, Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreni ve bu iftara katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKENTLERİ BULUŞTURDUK

Konya Platformu’nu temsilen konuşan Hakkı Teke de, “Verimli, güçlü, etkin olmak istiyorsak birbirimizi sevmek zorundayız. Birbirimize küsmek için bahane aramamalıyız. Türkiye’nin gelişmesini bu şekilde sağlarız” mesajını verdi. Selçuklu İmparatorluğu’nun ilk başkenti ile Türkiye’nin başkentini iftarda buluşturduklarını söyleyen Büyük Konya Platformu temsilcisi Hasan Büyükdede ise, “Mısır’da, Gazze’de, Suriye’de yapılanların Türkiye’de yapılmasına izin vermeyeceğiz. Ve hükümetimizin dik duruşunun hep arkasında olacağız. Bu alanı bize tahsis eden ve iftar için düzenleyen Belediye Başkanı Mustafa Ak’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konya Platformları temsilcisi Latif Selvi de, İslam coğrafyasında yaşanan zulme karşı olduklarını belirtirken “Haksızlığa uğrayanların hakkını savunacağız” dedi. Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Şahin de, iftarda emeği geçen Konyalılara ve Başkan Ak’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sayın Halil Etyemez, Mustafa Ak ve beraberinde ki heyet Konya Evinin açılışını yaptılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.