1. HABERLER

  2. Etyemez'den Ödül Töreninde Önemli Açıklamalar

Etyemez'den Ödül Töreninde Önemli Açıklamalar

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ, Konya'da SGK Prim Borcu Olmayan Belediyeler Ödül Töreni ve İftar Programına Katıldı.Konya Sosyal Güvenlik Kurumu...

A+A-

ÇSGB Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ, Konya'da SGK Prim Borcu Olmayan Belediyeler Ödül Töreni ve İftar Programına Katıldı.

Konya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenen iftar programında, prim borcu olmayan belediyelere ödülleri verildi. İftar programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, "Dezavantajlı kesimlerin haklarını verdiğiniz oranda, onlar da kendilerine düşen göreviyerine getireceklerdir” dedi.

"İŞÇİLERİ ENFLASYONA EZDİRMEDEN HAKLARINI VERME ÇABASINDAYIZ"

...

SGK’nın hedefinin sürdürebilir sosyal güvenlik sistemi olduğunu vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ise, “Bu nedenle biz muhataplarımızı, üyelerimizi, bizimle ilişkisi olan, özellikle özel sektörü ve aynı zamanda da devlet kurumunun bize olan yükümlülüklerini, görevlerini yerine getirmelerini elbette ki önemsiyoruz. Çünkü bu kurumun sürdürülmesi ve işletilmesi gerekiyor” diye konuştu. İlgili kurumlarla sözleşme imzalayarak, işçilerin haklarını sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini kaydeden Etyemez, “Onları enflasyona ezdirmeden haklarını verme çabası içerisindeyiz. Hem de sosyal diyalog açısından paydaşlarımızla bir araya gelerek, sorunlarımızı masa etrafında çözerek yürütüyoruz. Çünkü bir biliyoruz ki, dezavantajlı kesimlerin haklarını verdiğiniz oranda, onlar da kendilerine düşen görevi yerine getireceklerdir” şeklinde konuştu.

“KAMU ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

1 Ağustos itibariyle kamu çalışanları ile masaya oturacaklarını kaydeden Bakan Yardımcısı Etyemez, “Bugüne kadar onları da enflasyona ezdirmediğimiz gibi bu yıl da önümüzde 2 yıl için yapacağımız sözleşmeyle, onların da enflasyona ezdirmeden haklarını verme gayreti içerisindeyiz. Bunları verirken elbette ki ülkemizin ekonomik durumunu ve geleceğini de önemsiyoruz. Bunları yaparken hem işverenimizi hem de çalışanımızı, çalışma barışını etkileyecek şekilde, onlarla bir huzur içerisinde, bu ülkenin ekonomisinin, istikrarının devamı için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’ya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli adına Yardımcısı Hüseyin Baran’a, Akşehir Belediye Başkanı Albülkadir Oğul’a ve prim borcu olmayan diğer belediyelere ödülleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.