1. HABERLER

  2. Fatih San'dan Faiz Lobisi Açıklaması

Fatih San'dan Faiz Lobisi Açıklaması

Gezi olaylarında jöleli başdanışmanın ortaya attığı" faiz lobisi" başbakan tarafından her gün kullanır oldu. Bir anda ülke faiz lobisiyle tanıştı....

A+A-

Gezi olaylarında jöleli başdanışmanın ortaya attığı" faiz lobisi" başbakan tarafından her gün kullanır oldu. Bir anda ülke faiz lobisiyle tanıştı. Çok geçmeden başbakan "kredi kartı kullanmayın" dedi. Bunları sokakta mahallede arkadaşlar arasında konuşulmuyor. Ülkenin Başbakanı söylüyor.

"Faiz lobisinin 642 milyar lirayı cebe atmasını önledim" Başbakan bu sözleri her toplantıda konuşmaya başladı. AKP Hükümeti geldiğinden bu yana kredi kartı kullanımı patladı. Kahvehanelerde, caddelerde, sokaklarda kredi kartı dağıttılar. Cebinde 10 lirası olmayana 2 Bin liralık kredi kartı verildi. Bunlar dağıtılırken hükümet kredi kartı dağıtan lobiye destek veriyordu. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu var yasalarla bankaları düzenleme hakkın var. 11 yıl izledikten sonra mı faiz lobisi aklına geldi. Yıllardır bankaların kredi kartlarından aldıkları aidatı kaldırmayan sizsiniz. Havale ücretini otobüsle gidip gelmeden daha çok ücretlendirme yaparken neredeydiniz? Hesaplardaki paradan işletim ücreti alırken, her adım atmandan para alırken göz yuman kimdi?

Kredi kartı faizlerinden %50 ye varan yıllık bileşik faiz alınırken sesiniz hiç çıkmadı. Düşük faizle alıp yüksek faizle halk borçlandırıldı. Borç almaya teşvik edildi . Kredi kartlarından intihar yaşanırken faiz lobisi aklınıza hiç gelmiyordu. Bankalar 82 kalem işlemde ücret alıyor. Bunlarla ilgili düzenlemeyi muhalefet mi yapacak? İşinize gelen düzenlemeleri bir gecede çıkarıyorsunuz. Bankalarla ilgili bir düzenlemeyi neden bugüne kadar yapmadınız da halkın milyar dolarlarını faiz lobisine neden yedirdiniz? Dünyadaki bankalar ve sigorta kurumları zarar ederken Türkiye'de ki bankalar milyar dolar kar açıklarken aklınıza hiç gelmedi mi? Dışarıdan gelen sıcak parayı halka faiz olarak dağıtılırken seyirci kalan kimdi? Ekonomisinde sıcak paraya dayalı bir büyümeyi seçen ekonomi politikasını uygulayan başka bir hükümet mi vardı? Kredi kartını kullanmak ekonomiyi kayıt altına almaktır. Bunu teşvik eden kendi bakanındır. Kredi kartlarını dağıtılmasına bu yüzden göz yumdunuz. Bankaların kredi kartlarından alınmayan ücretleri riskli alacakla listesine ekleme yaptıran vergiden düşüren sizsiniz. Bakanıyla bir görüşse bu açıklamaya karşı çıkacağından eminim. Sıcak para yüksek faizle gelirken çok iyiydi sesiniz çıkmıyordu. Dönem değişti sıcak para kaçmaya başlayınca faiz lobisi oldu. Üretime ve yüksek teknolojik ürünlere dayanmayan ekonomi batacaktır. Halkı faiz lobisiyle oyalamaktan vazgeçip ülkenin ihtiyacı olan üretimden yana olmassanız faiz lobisinin istediği olacaktır.

Bu arada faiz lobisi, Mısır, Mursi diye halkı oyalarken yeni sınır komşumuz pkk devleti hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.