1. HABERLER

  2. Fatih San'dan Sert Açıklamalar

Fatih San'dan Sert Açıklamalar

Devlet topladığı vergilerle halkına hükümetler aracılığı ile hizmet eder. Önceleri kullanılan bir slogan vardı halkı vergi vermeye teşvik etmek için...

A+A-

Devlet topladığı vergilerle halkına hükümetler aracılığı ile hizmet eder. Önceleri kullanılan bir slogan vardı halkı vergi vermeye teşvik etmek için “verdiğiniz vergi size yol, su, elektrik olarak geri döner”

Elektriği özelleştirdiler. Özel şirket para kazanmak için her kalemden nasıl para kazanırım hesabını yapıyor. Saat değiştiriyor para, abonelik başkasının üstünde diyor para, bir gün geciksen kapatıyorlar, açma kapama parası alıyorlar. Elektrik saatini yanlış okumadan kaynaklanan fazla para tahsilâtları. Aboneliğini kapatacaksın içerde bulunan teminatını alacaksın ‘bizde gözükmüyor’ diyorlar teminatını alamıyorsun. AKP Hükümeti özelleştirdi, daha kaliteli hizmet sunacağını beklenirken hem kaliteyi sunmadılar hem de daha fazla para aldılar. Bir şey daha belirtmek isterim halkla ilişkilerde insani bir davranış beklerken bunun ötesine geçtiler. Elektrikte özelleşince güzelleşecek diyenler halkımızı aldattı.

Karayollarında çift yönlü yollar yapmak tabikii güzel bir şey trafiği rahatlatır. Hükümetin yaptığı en güzel işlerden biri. Adana Ankara yol ayrımından başlayarak Konya'ya kadar olan Ereğli bölümü karayolunda 2012 yılında yapıldı. Tabikii sevindik mutlu olduk trafik rahatlayacak halkımız rahat edecek diye. Yıl 2013 Ereğli Adana yol ayrımından yeniden ihale edilen yol çalışmaları devam ediyor. Trafik tek şeritten veriliyor. Bulgurluk köyünden Adana Ankara yol ayrımına kadar. Bir yılda olmadan yol aşırı derecede bozulmuş.

Gerekli önlemleri iyi alınmadığı için Ereğli şehir içinden geçen karayolunda ki kazalarda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 27 vatandaşımızda yaralandı. Bu kez gerekli tedbirlerin daha iyi alınıp alınmayacağını göreceğiz.

Ereğli şehir içinden geçen yol neden doldurularak 1.5 metreden fazla yükseltildi? Yol üzerinde bulunan bütün işletmeler çukurun içerisinde bırakıldı? Bu kadar dolgu yapmaya gerek var mıydı?

Bir yılda yapılan yol bu kadar kısa sürede bozulur mu?

Yapılan yoldan yüklenici firma kaç yıl sorumludur?

Yapılan yolun ihalesini şimdi hangi firma almıştır?

Yeteri kadar dolgu olan anayolda Ereğli içi dolgu işlemi yine yapılacak mıdır?

Daha önce kaç Türk Lirasına ihale edilmişti? Şimdi kaç Türk Lirasına ihale edildi?

Ankara yolu Adana kavşağından başlayarak 350 km lik yolu her 50 km'si bir firmaya ihale ediliyor. 2002 yılından beri devam eden yol çalışmaları henüz bitmedi. Her firma kendisine ayrılan yolun bir yılda dolgusunu yapar, 2. yıl asfaltlamasını bitirsin. 3. yıl bakımını onarımı yapsın. 4. yıl tekrar bakımını yapsın. 10 yıl oldu yol bitmiyorsa Allah aşkına buna dur diyecek ne yapıyorsunuz diyecek bir mevkii yok mu? Bu ülke parasını sokağa atacak kadar zengin bir ülke değil. Kendi yandaşlarınızı zengin edeceksiniz diye bu kadar yol çalışması uzun sürmez. Bunlar apaçık ortadayken haktan hukuktan bahsedemezsiniz. Yetim hakkından, haramdan, helâlden bahsedenlere ne oldu?

EREĞLİ CHP İLÇE BAŞKANI

FATİH SAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.