1. HABERLER

  2. KONUK'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

KONUK'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yılını kutladı.---Hedefimiz; Mesut, Muvaffak ve Muzaffer Bir TürkiyeCumhuriyetin...

A+A-

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yılını kutladı.

---

Hedefimiz; Mesut, Muvaffak ve Muzaffer Bir Türkiye

Cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Cumhuriyetin 100’üncü şeref yaşına giden yolda son 10 yıllık dilime adım attıklarını belirterek, “Millet asliyetinden doğan ve milletimizin her fert ve her zümresinin kazanılmasında ve kurulmasında eşit hissedar olduğu Cumhuriyetimiz, 91 yıla sığdırdığı başarılardan güç alarak kuruluş düsturu olan “mesut”, “muvaffak” ve “muzaffer” olma hedefine hem hızlı hem de milletimizin ortak iradesi ile tayin edilmiş hedeflerle ilerliyor” dedi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Cumhuriyetimizin son karar merciine millet asliyetini yükselten Cumhuriyetimizin, varlık sebebinin gereğini yerine getirdiğini ifade ederek şunları söyledi;

“Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında dünya milletler ailesi içinde kudretine kudret katmış, zenginlikte birkaç adım öne çıkmış, itibarını katlamış, sözü geçen, müreffeh ve zengin bir ülke olma yolunda ilerlerken hızımıza hız katacak olan husus, Cumhuriyeti cumhur ile buluşturarak millet ile milletin kurumları arasındaki bağı kuvvetlendiren, millet iradesi ve millet hissiyatını Cumhuriyetimizin temel referans kaynağı yapan son hamleleri de gerçekleştirmiş olmamızdır

Millet iradesini ve hissiyatını Cumhuriyetimizin her uzvuna yansıtmada eksik temsilden tam temsile geçen Cumhuriyetimizin, değişmez kaidesi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir tarafında yaşayan her fert ve her zümreyi Cumhuriyetin eşit hissedarı kabul etmiştir. Her ferdini Cumhuriyetin asli sahibi yaparak, vatan topraklarındaki herkese Cumhuriyetin nimetlerini yine eşit şekilde ulaştırmaktır. Hiçbir fert ve zümresini bir diğerine göre ayrıcalıklı görmeyen ve her ferdini Cumhuriyetin eşit hissedarı kabul eden Cumhuriyetimizin yegâne hedefidir başarıyı eşit paylaştırmak, refah, zenginlik ve mutluluğu herkesin ve her kesimin teneffüs etmesini sağlamak.

Çünkü bizim Cumhuriyetimizin kurulmasında, memleketimizin istiklal ve istikbal mücadelesinden zaferle çıkmasında doğudan batıya, kuzeyden güneye her fert ve her kesim aynı fedakârlığı, aynı cesaret ve kararlılığı göstermiştir. Cumhuriyet bizim en kıymetli hazinemiz, gelecek nesillere devredebileceğimiz en kıymetli mirasımızdır. Milletin omuz omuza verdiği mücadele ile el ele vererek ve hedef birliğini gerçekleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz bugün de karakteri bağımsızlık olan, hoşgörü ve kardeşlik duyguları ile birliğini tesis etmiş ve vatan topraklarına karşılıksız bir sevgi ile bağlı olan ve “kaderde, kıvançta ve tasada” aynı hissiyatı ilelebet paylaşma kararlılığındaki millet asliyetinin yüksek korumasındaki en kıymetli mirasımızdır.

Milletimiz Cumhuriyet İdaresindeki 91 yılda büyük işler başarmış ve Cumhuriyetimizin yüzüncü şeref yılını başardıklarından güç alarak daha büyük başarılarla taçlandırmaya hazırlanmaktadır. Bir üretici kuruluşu olarak biz, Cumhuriyetimizin mesut, muvaffak ve muzaffer olma iddiasını yüzüncü yılımız için belirlenmiş o hedeflerde görüyoruz. Dün olduğu gibi bugün de daha çok üreterek ve daha çok ürettirerek Cumhuriyetimizin gücüne güç katması, milletimizin zenginliğine zenginlik, refahına refah eklemek için hem kararlılıkla yatırımlarımızı yapıyor hem de zamanla yarıştığımızı unutmadan kalkınma yolunda hızlı adımlarla yürüyoruz.

Bir üretici kuruluşu olarak biz mesuliyetimizin ve üstlendiğimiz işlevin farkındayız. Biz yaptığımız yatırımlarla, tarlada ürettikleriyle ülke ekonomisine ilk can suyunu veren tarım kesiminin bugün Cumhuriyetimizin kazanımlarından hak ettiği payı almasına, yarının daha müreffeh, daha zengin daha güçlü Türkiye’sine hem daha çok katkı yapmasına hem de büyüyen Türkiye’de refaha ortak olmasına aracılık ediyoruz. “Kaderde”, “kıvançta” ve “tasada” ortaklık üzerine kurulan Cumhuriyetimizin kuruluş iradesine sahip çıkıyor, temsil ettiğimiz ve temsilcisi olduğumuz Cumhuriyetimizin kaleleri köylerimizin ve köylerde yaşayanların “kıvançta” da Cumhuriyetimizin eşit hissedarı olabilmesi için kesintisiz bir gayret sergiliyoruz. 91 yıldan aldığımız ilhamla daha çok üreten, ürettikçe zenginleşen, verdiği iktisadi mücadeleyle Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbaline teminat oluşturan, “kıvanç” ortaklığını daha da arttırma gayretinde olan üreticiler olarak, üreten ve ürettikçe zenginleşen, müreffeh Türkiye iddiamızı gerçekleştirme kararlılığındayız. Cumhuriyetimizin “muvaffak” ve “muzaffer”, ülkemizin her köşe ve kişisinin “mesut” olabilmesi için üzerimize düşeni eksiksiz yerine getiriyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü şeref yılı için belirlediği büyük hedeflere ulaşılması için yapabileceklerimizin bir fazlasını yapmaya gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kuruluşunda irademiz, yükselmesinde ve başarılarında ürettiklerimizle katkımız olan Cumhuriyetimizin ebediyen yaşamasına yönelik Türk çiftçisinin iman ve iradesini ifade eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimize hizmeti geçen değerli büyüklerimiz ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anar, Cumhuriyetimizin 91’inci yılını kutlarım.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.