1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya Şeker Ailesi Bayramlaştı
Konya Şeker Ailesi Bayramlaştı

Konya Şeker Ailesi Bayramlaştı

Konya Şeker’deki geleneksel bayramlaşma töreni Konya Şeker bahçesinde gerçekleştirildi.Konya Şeker'deki geleneksel bayramlaşma töreni Konya Şeker bahçesinde...

A+A-

Konya Şeker’deki geleneksel bayramlaşma töreni Konya Şeker bahçesinde gerçekleştirildi.

Konya Şeker'deki geleneksel bayramlaşma töreni Konya Şeker bahçesinde gerçekleştirildi.

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve AB Holding çatısı altında bulunan şirketlerin yöneticileri ile çalışanlarının katıldığı törende, Konya Merkez Kampüsü tıklım tıklım doldu.

Üretim binası önünde bayramlaşmak için bir araya gelen çalışanlarla Konya Şeker'in bahçesi adım atılamayacak hale gelirken, kampüs tam bir bayram alanına döndü.

Bayram sonrası ilk mesai günü yapılan bayramlaşmada Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, tüm çalışanlarla tek tek tokalaştı ve bayramlarını kutladı. Bayramların birkaç günlük tatilden ibaret olmadığını söyleyen Konuk, bayramların paylaşmanın hazzını herkesin her yerde aynı anda yaşadığı özel ve müstesna günler olduğunu ifade etti.

Başkan Konuk, Konya Şeker ailesinin her bayramı biraz daha büyüyerek karşıladığını hatırlattığı konuşmasında, Konya Şeker ailesinin her genişlemesinin dalga dalga yayılarak o genişlemeden daha fazla etki gösterdiğini ve geçimini tarladan tapandan sağlayan daha çok insanın bayramları bayram gibi geçirmesine imkan sağladığını kaydetti. Konya Şeker Ailesine mensup herkesin kuruma, kendi ailesine olduğu kadar binlerce üreticiye karşı da mesuliyeti olduğunu vurgulayan Konuk, kurumda çalışan herkesin çok daha fazla gayret göstermesi, çok daha fazla çalışması, iş disiplininden taviz vermeksizin çalışması gerektiğini belirtti. Hedefi olmayan, yeterli gayreti göstermeyen ve iş disiplinine sahip olmayan kurumların ve ülkelerin kaderinin zorluklardan ibaret olduğunu tarihin şahitlik ettiğini söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker Ailesinin başarısına daha müreffeh, daha zengin yaşayabilmek için on binlerce üretici ile ülkemizin ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Konuk, "Sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok yerinde bazı hanelerde her gün ve her şartta bayram havası esiyor. Bazı hanelere ise bayram sadece şöyle bir uğruyor. O uğramalarda o hanelerde bayram belki manevi olarak, başka hanelere göre çok daha fazla coşkulu, çok daha fazla heyecanlı yaşanıyor. Ancak biz o hanelerde bayramın bir tarafının eksik yaşanmaması için gayret gösteren bir aileyiz. Yani bayram her hanede maddi kaygılardan uzak bayramlar bayram gibi olsun diye çalışan bir aileyiz. Dolayısıyla sizler bu gayretin sanayideki, endüstrideki bayraktarlarısınız. Sizler tarladaki, tapandaki, ahırdaki, ağıldaki gayreti katma değer oluşturarak taçlandırıyorsunuz. Onun için sizlerin çabası, sizlerin bu zincire katacakları çok değerli ve kıymetli. Sizlerin göstereceği feraset de çok kıymetli. Onun için benden başlayarak hepimiz çok çalışacağız, işimizi iyi yapacağız ve gayret göstereceğiz. Huzurun en önemli şartlarından biri refahtır, bolluktur. Biz kurum olarak huzur ve refahın tesisi için üstümüze düşeni eksiksiz yapmak zorundayız, yapıyoruz ve yapacağız. Biz zaten az olanın başında kavga etmek yerine azı çoğaltıp, çoğu huzurla pay eden bir toplum inşası için gayret gösteriyoruz. Bu gayretimizden taviz vermedik asla da vermeyeceğiz. Çünkü biz şunu biliyoruz, yokluk her şeyin kurdudur. Yoklukta farklılıklar hatırlanır. Yoklukta kardeşlik unutulur, gelecek kaygıları düşmanlıkları tetikler. Biz yaptığımız işle, yani yokluğu yok ederek barışın ve huzurun, kardeşlik ve birliğin inşasına hizmet ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Konya Şeker ailesinin bayramını bir kez daha kutlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bayramın estirdiği hoşgörü ve kardeşlik iklimini kurumun her biriminde herkesin bayram sonrası da sürdürmesini isteyerek, on binlerce haneye yeni on binlerin eklenmesi için herkesin işine sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.