1. HABERLER

  2. Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi

Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi

Konya-Ereğli İlçe Sınav Merkezi YöneticiliğindenKamuoyuna Duyurulurİlçemizde, 15 Mart Pazar günü YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI(YGS) yapılacaktır.Bu...

A+A-

Konya-Ereğli İlçe Sınav Merkezi Yöneticiliğinden

Kamuoyuna Duyurulur

İlçemizde, 15 Mart Pazar günü YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI(YGS) yapılacaktır.

Bu sınavın öncelikle sınava girecek kardeşlerimize, Ereğli’ye, vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum.

Öncelikle adaylara önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum:

Sınava girecek adayların sınava girişte; sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı(fotoğraflı,soğuk damgalı,TC Kimlik Numarası görünen)ya da süresi geçmemiş pasaportları kabul edileceğinden bunlar haricinde bir kimlik belgesiyle kesinlikle sınava alınmayacaklardır.

Görevlilerin yanlarında Nüfus Cüzdanı, Görevli Belgesi bulundurmaları gerekmektedir.

Sınava 10’u engelli aday olmak üzere 4701 aday girecektir.

15.03.2015 tarihindeki Yükseköğretime Geçiş Sınavına toplam 18 okulda 277 Salonda 4701 aday sınava girecek; bu sınavlarda bina yöneticisi, bina sınav sorumlusu, salon başkanı, gözetmen v.b. görev başlıkları altında emniyet görevlileri dahil toplam 732 arkadaşımız görev alacaktır.

Adayların ve tüm sınav görevlilerinin üst aramasında, ÖSYM Başkanlığınca yasaklanan, yiyecek, içecek (Şeffaf ambalaj içerisindeki su hariç) tüketim maddeleri, çanta, cüzdan, şemsiye, kalem, silgi, anahtarlık, kalemtıraş, küpe, kolye, yüzük (alyans hariç) bilezik, toka, takı, broş vb. her türlü delici alet, ateşli silah, başta cep telefonu olmak üzere her türlü iletişim aracı ve saat, USB bellek, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth kulaklık, çağrı cihazı telsiz vb. elektronik/mekanik, cihazlar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, metal para, metal içerikli aksesuar, her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, dergi, gazete, sözlük, cetvel, pergel ve açıölçer benzeri araçlarla sınavın yapılacağı binaya girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir. (sağlık kurulu raporu ile kanıtlanmış hastalığı olanların ÖSYM başkanlığının iznine tabi ilaç ve gıdalar bu kapsamın dışındadır). Adaylara konu ile ilgili yapılması gereken bütün uyarı ve ikazlar adayların ve sınav görevlilerinin sınava giriş ve kimlik belgesi kontrolleri ÖSYM yetkilisi tarafından yapılacaktır.

Sınav güvenliği sağlamak amacıyla sınav yapılan binalara, sınav başladığı saatten 15 dakika sonra ÖSYM temsilcisi dışında adaylar dâhil olmak üzere hiç kimsenin binaya alınmaması, toplam sınav süresinin ¾ lük zaman dilimi dolmadan ÖSYM temsilcisi dışında hiç kimsenin dışarıya çıkarılmamasının uygun olacağı…” denilmektedir. Bu kapsamda, sınavın başladığı saatten 15 dakikadan sonra gelen adaylar sınav binasına alınmayacaktır. Sınavdan çıkan personel her ne surette olursa olsun tekrar sınav bölgesine alınmayacaktır.

Sınavın sorunsuz geçmesi için bütün birimler ve görevliler tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Tekrar Ereğlili hemşerilerime ve sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa PEHLİVAN

ÖSYM KONYA-EREĞLİ

İLÇE SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.