1. HABERLER

  2. Oprukçu; “Önüme Taş Koymayın”

Oprukçu; “Önüme Taş Koymayın”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, seçimler yaklaştıkça kendisiyle uğraşamayanların Ereğli’ye zarar verebilecek girişimlerden kaçınmadıklarını...

A+A-

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, seçimler yaklaştıkça kendisiyle uğraşamayanların Ereğli’ye zarar verebilecek girişimlerden kaçınmadıklarını belirterek, “Benimle uğraşın, Ereğli’ye verilecek hizmeti aksatmaya çalışarak Ereğli’ye zarar vermeyin” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, bir basın toplantısı düzenleyerek, Ereğli’nin önünü kesebilmek adına yapılan haksızlıkların biran önce sona erdirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Benim şahsımla ilgili olarak bir şey elde edemeyenler, Ereğli’ye hizmet götürecek kanalları engellemenin yollarını aramaya başladılar. Bakın, Ereğli Belediye Başkanı olarak benim kredibilitem oldukça yüksek olmasına ve istediğim krediyi alabilme şansına sahip olmama rağmen 6 ay önce İllerbankası’na yaptığımız Akhüyük’te yapılacak sondaj çalışmalarının kredilendirilmesi başvurusunu engelleme adına konulan taş, maalesef vatandaşımın ayağının tozdan ve çamurdan kurtarılması için alınacak asfalt kredisinin önüne takoz olarak geldiğini görebiliyoruz. Bu taşların kaldırılması için yaptığımız çaba ve gayretler ise, kimin tarafından konulduysa araya Bakan Yardımcıları girmesine rağmen yerinden kıpırdatılamıyor. Yine söylüyorum, Ereğli’ye zarar vermeye çalışma, uğraşacaksan benim şahsımla uğraş, hizmetlerle, yatırımlarla Ereğli ile uğraşma” dedi.

Yapılacak olan sondaj ile Ereğli’nin ekonomik ve tarımsal olarak önünün açılacağı geniş bir yatırım yelpazesine kavuşulacağının altını çizen Belediye Başkanı Oprukçu, “Akhüyük’teki sıcak termal sular, kış gelmeden Ereğli’ye insin istedik. Tarım yapanların seracılığa adım atmasını önemsedik. Alternatif Termal Sağlık sektörünün oluşmasını istedik. Bütün bunları Ereğli için istedik, suç mu işledik? Konya’nın 31 ilçesi var. Kusura bakmayın ama Ereğli’yi sizlere yedirmeye, yoktan sebeplerle halkın hizmet almasını, hakkı olanı geciktirerek engellemeye çalışmanızı görmezden gelmeye hiç niyetim yok. Zaten böylede bir dünya yok. Biz bu güne kadar halgi hizmeti yapmaya çalıştıysak, inanın bunu siyasi olarak engellemeye çalışan zihniyetlere rağmen yaptık ve yapmaya çalışıyoruz. Siz Ereğli’ye gelecek olan hizmeti, halkın refahı için olacak yatırımı niye engellemeye çalışıyorsunuz, siz Ereğli’de yaşamıyormusunuz. Siyaset eğer sizin gözünüzü bu kadar kararttıysa benle uğraşın, ama ne olur Ereğli ile uğraşarak ona gelecek hizmeti geciktirmeye, engellemeye çalışmayın. Size bunu yaptırmazlar,b aşta Ereğli halkı yaptırmaz. Ramazan ayı içerisinde insanları böyle germeye, bölmeye çalışmayın ayıptır günahtır. Eğer bir şeyler yaptırma gücüne sahipseniz bunu Ereğli’ye bir şeyler kazandırma adına yaptırın” şeklinde konuştu.

Ereğli’ye hizmet edecek insanları da tasfiye ederek yıldırmaya çalışıldığına dikkat çeken Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Bu zihniyet insanları karşı karşıya getirerek kavga ortamı içerisinde hizmet ettirmeyi önlemeye yönelik olarak gerçekleştirmeye çalışan bir yapıya sahip. Ereğli adına önemli adımların atılmasına katkı sağlan Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı gibi bir beyefendiyi bile sırf benimle iyi anlaşabildiği için bir gece yarısı operasyonuyla uzaklaştırmak nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum. Ben sayın Kaymakamın siyasi yapısını bilmem, kime oy atar bilmem, ama tek bildiğim adam gibi bir adam olduğu ve sözünün arkasında durduğudur. Beyaz Kiraz Şenliklerinde Kaymakamlık karışmaz diyorlar, arkadaşlar daha önceki belediyeler ve kaymakamları incelerseniz benzeri uygulamaları onlarda da görürsünüz. İnsanlara biraz saygınız olsun. Ereğli bir gün İl olursa Hasan Bağcı beyi emekli bile olsa Ereğli Valisi olarak görmeyi arzu etmiyorsam namerdim. Artık insanlarla, yatırımlarla, kişilerle uğraşacak kadar konuyu şahsileştirmeyin. Elinizden gelen bir şey varsa bana yapın, benim sevdiklerime, dostlarıma, Ereğli’ye gelecek hizmetlere el uzatmayın. Bakın, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı ve önümüzdeki hafta gelecek Kadir gecesi ve Bayram’ı dikkate alırsanız, bu kadar kin ve nefretin bir hiç uğruna olduğunu anlarsınız. Lütfen Ereğli’den elinizi çekin” diyerek konuşmasını tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.