1. HABERLER

  2. Oprukçu; “Zulme Tarafsız Kalınmaz”

Oprukçu; “Zulme Tarafsız Kalınmaz”

MHP İlçe Teşkilatı tarafından bayramın ikinci parti binasında bayramlaşma programı düzenlendi.Programda bir konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin...

A+A-

MHP İlçe Teşkilatı tarafından bayramın ikinci parti binasında bayramlaşma programı düzenlendi.

Programda bir konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Zulme karşı tarafsızım diyemezsiniz. Bunu diyorsanız hain olursunuz” dedi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Bayramın 2. Günü MHP İlçe binasında gerçekleştirilen programda MHP İlçe Başkanı İrfan Aksoy ve yönetim kurulu ev sahipliği yaparken, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Fehmi Bıyık ve Türk Ocakları Ereğli Şube Başkanı Erdoğan Özeker ve kalabalık bir partili gurubu katıldı.

MHP İlçe Başkanı İrfan Aksoy, sıcak yaz günlerinde tutulan oruçlardan sonra gelen Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve bahtiyarlığını yaşadıklarını ifade ederek, “Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek mevcut iktidarın yanlış politikaları sonucu içerisine düştüğümüz buhrandan da kurtulacağız. Umuyoruz ki bu yanlışlıklardan biran önce kurtulur ve Milliyetçi Hareket Bayrağı altında Türkiye’yi daha ferah ve mutlu bayramlara hep birlikte ulaşırız” dedi.

Daha sonra partililere seslenen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramlarını kutlayarak söze başladı ve şöyle konuştu;

“Bu mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladığımız bu atmosferde Allahtan niyaz ederim ki ihanet süreci bir an önce biterde bu her türlü haksızlığa ve zulme uğrayan Türk Milletinin asil evlatları biran önce kurtulur. Tıpkı Cemil Meriç’in dediği gibi, ‘Zulme karşı tarafsız olduklarını iddia edenler, birer haindir’. İşte bu söze göre Türkiye ve Türk milleti üzerine oynanan oyunlar karşısında hala saf tutmayanlar ve ne tarafa doğru hareket edeceğini bilmeyenler bir kez daha düşünmelidir. Türk milleti şu anda her noktada zulme ve baskıya uğrayan, yani mazlum olan taraftır. Bunu gören, yaşayan bir insanın zalimden yana tavır alması düşünülemez bile.

Dört yıl 4 aydır iftiharla belediye başkanlığı görevimizi yerine getirdik. Şerefimizle geldiğimiz bu görevden yine şerefimizle gitmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırız. Hiçbir baskıya ve yıpratmaya boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Biz Ereğli adına aldığımız bu hizmet bayrağını onların düşünemeyeceği, düşünseler bile yerine getiremeyeceği hizmetlerle donattık. Ereğli bu gün milliyetçi bir belediyenin ürettiği hizmetleri konuşuyorsa bunun için yüce Allaha şükrediyoruz. Hiç kimse karnından konuşarak bunu önlemeye çalışmasın. Bizim geri planda bir düşüncemiz olmadığı için hizmetlerimizi de zulme rağmen yerine getirmenin ferahlığını yaşıyoruz. Çünkü bizim safımız belli, biz mazlumdan ezilenden yana saf tuttuk. Şükürler olsun ki, hiçbir dönem zalimin yanında yer almadık, almayacağız da.

Şimdi bizi icraatlarımızla eleştiremeyenler, ‘Önce siz içinizdeki ayrılığı giderin’ demeye çalışıyor. Şükürler olsun ki, Milliyetçi Hareket içerisinde yer alan hiçbir arkadaşımla ayrılığımız, sorunumuz yok. Siz önce ihanet ve şer odaklarıyla yapılan işbirliğinin ve onun doğal sonuçlarının ortaya çıkardığı ayrımcılığa çare bulun. Demokratikleşme adı altında Ortadoğu’da yaşatılan zulmü, Türkiye’de de yaşatmaya çalışanlara ve onlara destek olanlara bu ayrımcılığın hesabını sorun. Bizler Milliyetçi ve muhafazakar insanlar olarak zalime ve zulmedene karşı durmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Cenab_ı Allah’tan niyaz ederim ki daha nice Bayramlara Türk Milleti olarak barış, huzur ve kardeşlik içerisinde gireriz. Zalimden yana yer almayan herkese selam olsun.”

Daha sonra Ereğli Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden heyet, Cuma namazından sonra da Türk Ocaklarında Bayramlaşma programına katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.