1. HABERLER

  2. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Anadolu’da Keşfedilmeyi Bekleyen DeğerlerBasın-Yayın Kurumlarıyla Gün Yüzüne Çıkıyor10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan...

A+A-

Anadolu’da Keşfedilmeyi Bekleyen Değerler

Basın-Yayın Kurumlarıyla Gün Yüzüne Çıkıyor

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk; Anadolu’da keşfedilmeyi bekleyen değerlerin dünyada adından söz ettirir hale gelebilmeleri için basın yayın organlarına ihtiyaç duyulduğunu belirterek “Temsil ettiğimiz sektör itibarıyla çiftçimizin alın terinin karşılığını alabilmesi onların emek vererek ürettiklerinin işlenip dünya piyasalarında kendilerine yer açabilmesinde hiç kuşkusuz basın çalışanlarımızın katkısı büyüktür” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında öğrenme ve öğrendiklerini çevresine hatta dünyaya duyurma ihtiyacının birçok insanın doğasında olduğunu ifade eden Konuk, iletişim sektörünün de bu ihtiyacın giderilmesi sonucunda ortaya çıktığını söyledi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Geçmişte olduğu gibi günümüzde de doğru, ilkeli ve tarafsız yayın adına emek veren basın çalışanları, toplumu bilgilendirmek adına önemli bir görevi üstlenmektedir. Toplumumuzun ortak sesi olan basın çalışanlarımız kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Halkın bilinçlenmesi, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenen basın çalışanları, bu görevlerini farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yerine getirmektedirler. Basın çalışanları bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte aynı zamanda demokrasinin sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler. Yine basın çalışanları, adalet ve düşünce özgürlüğünün sağlanmasında da etkili bir konuma sahiptirler.

Anadolu’da keşfedilmeyi bekleyen farklı sektörlerde birçok değerimiz var bu değerlerin dünyada adından söz ettirir olması, izlenir ve takip edilir duruma gelme çabasında ise basın – yayın kuruluşlarının önemi büyüktür. Bu bağlamda ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan, dünyaya açılmayı hedefleyen değerlerimizin dünya ile bütünleşmesi için basın – yayına ihtiyaç vardır. Bizim temsil ettiğimiz sektör itibarıyla çiftçimizin alın terinin karşılığını alabilmesi onların emek vererek ürettiklerinin işlenip dünya piyasalarında kendilerine yer açabilmesinde hiç kuşkusuz basın çalışanlarımızın katkısı büyüktür.

Tartışmasız adalet ve düşünce özgürlüğünün sağlanmasında etkili bir konuma sahip, etik kurallar çerçevesinde tüm bu sorumluluklarını güç şartlarda dahi yerine getirme çabasında olan basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyorum”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.