1. HABERLER

  2. Ramazan Şenlikleri Sona Erdi

Ramazan Şenlikleri Sona Erdi

Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sevdamız Ereğli Ramazan Etkinliği’ Pirömer Mahallesi Şehit Kamil İ.Ö.Okulu arkasında kalan Gözneli Sokakta...

A+A-

Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sevdamız Ereğli Ramazan Etkinliği’ Pirömer Mahallesi Şehit Kamil İ.Ö.Okulu arkasında kalan Gözneli Sokakta hazırlanan stant da sergilenen gösteriler ile tamamlandı. Bu yıl 15 ayrı bölgede büyük bir coşku ile gerçekleştirilen şenlikler, insanlara unutulmayacak Ramazan akşamları yaşattı.

Pirömer ve Hacımütahir Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek büyük bir ilgi ve coşkuyla izlediği son Ramazan Eğlence programına Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’da katıldı.

Bu yılki Ramazan Etkinliklerinin çok canlı ve beklentileri karşılayacak ölçüde gerçekleştirildiğini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “İnsanların hafızasında hoş bir seda ve mutluluk izleri bırakmak çok önemli. Siz belediye olarak eksiksiz hizmet üretirsiniz, canınızı dişinize takarsınız, üretirsiniz, gayret gösterirsiniz ama bunu sosyal bir belediyecilik ile taçlandıramazsanız insanları memnun edemez, yüzlerini güldüremezsiniz. Şükürler olsun ki biz hem üretiyoruz, hem yapıyoruz, hem de hemşerilerimin yüzünü güldürecek çalışmalara imza atıyoruz. Biz bunları yaparken, birileri bundan rahatsızlık duyuyor. Ereğli’nin bürokratlarıyla, halkıyla, belediyesiyle, emniyetiyle birlik ve dirlik içerisinde sorunsuz olarak hareket etmesini yediremiyor. Fesat çıkartarak, bürokratları bir gece operasyonuyla tayin ettirerek Ereğli’nin huzur ortamına çomak sokmak istiyorlar.

Allah aşkına biz yapılamayanları yaparken, yıkılamayanları yıkarken sesi soluğu kesilenler, baktılar Hüseyin Oprukçu’yu siyaseten yıkmak zor olacak, dalavereyle, engellemeyle, işlerini yavaşlatacak girişimlerle, polis operasyonlarıyla, olmadı kaynağı belirsiz iftira dilekçeleri gerekçe göstererek sık sık denetimlerle yıldırma çalışmalarına başladılar. Sorarım size çocuklarımızın eğitim gördüğü okullara hizmet götürmek, bu okulların eksikliklerini gidermek suç mudur?. Peki bu çalışmalarda destek vermese bile köstek olmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü bir gecede tayin ettirmek günah değimlidir. Ramazan mübarek gün demeden bürokrat kıyımına geldiği günden beri Ereğli’nin birliği ve gelişmesi için mesai harcayan Kaymakamı hiç haberi bile olmadan görevden almak hangi zihniyete sığar. Ereğli’ye gelen hizmeti, çakılmış bir çiviyi bile önemsediğini ifade edenler yapılan bu haksızlıklara sessiz kalarak ve hatta bu zihniyetteki insanları destekleyerek nasıl bir insanlık suçu işlediklerinin farkındamıdırlar? Değerli hemşerilerim, bizi size hizmet etmekten kimse alıkoyamaz. Bunu yapmaya onların gücü yetmez. Onlar hizmeti değil, devirmeyi, uzaklaştırmayı, engellemeyi, ötekileştirmeyi, korkutmaya çalışmayı iyi bilirler. Ama şunu iyi bilsinler ki Ereğli halkını kimse korkutamaz, kimse yıldıramaz. Yapılan yanlışlara hemşerilerim zamanı geldiğinde en iyi cevabı vereceklerdir” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.