1. HABERLER

  2. RECEP KONUK’A ÜSTÜN HİZMET VE BAŞARI BELGESİ

RECEP KONUK’A ÜSTÜN HİZMET VE BAŞARI BELGESİ

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak ve Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral İsmail Salim Olguner,...

A+A-

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak ve Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral İsmail Salim Olguner, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk’u ziyaret ederek ülke ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi” verdi. Konya Şeker’e ait fabrikaları gezdikten sonra Başkan Konuk ile bir araya gelen Sarıtoprak ve Olguner, Konya Şeker’deki değişimi “çağ atlama” olarak tanımladılar. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Recep Konuk ise “Sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sorumluluk duygusu bizim hem daha çok gayret göstermemizin hem de bir fazlasını daha yapma isteğimizin sebebidir” dedi.

SARITOPRAK, “RECEP KONUK KONYA’YA ÇAĞ ATLATMIŞ”

Merkezi Ankara’da bulunan Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak ve Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral İsmail Salim Olguner, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’daydı. Konya Şeker’e ait fabrikaları gezen Sarıtoprak ve Olguner, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk’u da makamında ziyaret etti. “Konya’ya çağ atlatmışsınız” diyerek söze başlayan Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak, “Siz Konya için çok büyük hizmetler yapmışsınız, Konya’dan bir marka çıkarmışsınız. Konya Şeker’e ait tesisleri de gezme fırsatı bulduk ve hayranlıkla başarı hikayelerini dinledik. Bizler de bine yakın üyemizin bulunduğu vakfımız adına sizi Konya sanayisine, Konya ekonomisine ve Türkiye ekonomisine yaptığınız katkılardan dolayı Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi ile ödüllendiriyoruz. Bizim bu belgemiz sizi aslında daha fazla çalışma konusunda da borçlandırıyor bunu da bilmenizi isterim. Biz Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı olarak her türlü konuda sizlerin yanınızda olduğumuzu bildirir özverili ve kalıcı hizmetlerinizin devamını dileriz” dedi. Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Tuğgeneral İsmail Salim Olguner de Konya Şeker’in yaptığı çalışmaları yerinde görme fırsatı bulduklarını ve mutlu olduklarını ifade etti. Olguner, başkan Konuk’a başarılarının devamını diledi.

KONUK, “BU BAŞARILAR ÇİFTÇİLERİMİZİN BAŞARISIDIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk ise,” Konya Şeker olarak aldığımız her ödül bizleri hem daha çok cesaretlendiriyor hem de sorumluluğumuzu bir kat daha arttırıyor” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Konya Şeker’in yaptığı güzel ve büyük işler var, ancak biz yaptıklarımızla iktifa etmeyen bir kurumuz. Çünkü bu topraklar ve bizim insanımız çok daha fazlasını hak ediyor. Bizimle aynı gayeyi paylaşan, ülkemizin daha müreffeh ve daha zengin olması için gayret gösteren kurumlarımızın, Anadolu’nun kalbindeki Konya’ya ve işletmelerimize yaptığı her ziyaret bizi ziyadesiyle memnun ediyor, kurumumuza karşı iltifatta sergilediğiniz cömertlik hem cesaretimizi arttırıyor hem de daha fazlasını yapma konusunda bizim için yeni bir motivasyon kaynağı oluyor. Biz kurumumuza yapılan her ziyaretin ve verilen her ödülün bizim nezdimizde üretici ortaklarımıza verilen bir ödül ve destek olduğunu biliyoruz. Çünkü buradaki başarı ülke çiftçisinin başarısıdır.”

“KONYA ŞEKER MODELİNİ YAYGINLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Türk çiftçisinin tarım-sanayi entegrasyonu açısından kendi modelini Konya Şeker ile ortaya çıkardığını belirten Başkan Konuk, “Konya Şeker bir model ortaya koydu ve bu modelin başarısı test edildi, onaylandı. Şimdi bu modeli yaygınlaştırma ve her yerde uygulanma zamanı geldi. Biz kurum olarak her türlü işbirliğine, el birliğine açığız, tecrübe ve birikimimiz de paylaşıma açıktır. Biz Hazreti Mevlana’nın yaşadığı topraklarda ve O’nun fikri takipçileri olarak paylaşma konusunda “bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” sözünü kendimize şiar edindik. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Biz burada tarım sektörü ve tarımsal sanayi için bir ışık yaktık, bir mum yaktık, bu mumun Türkiye’nin hatta dünyanın her tarafında daha çok yanmasına vesile olmasını samimiyetle arzu ediyoruz. Çünkü ne kadar çok mum yanarsa yolumuz o kadar çok aydınlanacak” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.