1. HABERLER

  2. RTÜK'ten Frekans İhale İptali Açıklaması

RTÜK'ten Frekans İhale İptali Açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ulusal Karasal Sayısal TV Yayın Lisansı Sıralama İhalesi işlemlerinin durdurulması ile ilgili olarak açıklama yaptı.Açıklamada...

A+A-

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ulusal Karasal Sayısal TV Yayın Lisansı Sıralama İhalesi işlemlerinin durdurulması ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Açıklamada frekans ihalesinin iptal edilmediği, ancak Ankara 8. İdare Mahkemesi'nin ihale ilanıyla ilgili yürütmenin durdurulması kararı verdiği ve bu kararın uygulandığı belirtildi.

RTÜK tarafından yapılan açıklamada, 'Ulusal Karasal Sayısal TV yayın lisansı sıralama ihalesinin iptal edildiğine ilişkin olarak bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine aşağıdaki hususların açıklanması zorunluluğu doğmuştur. Ankara 8. İdare Mahkemesi'nin 11.07.2013 tarih ve 2013/495 E. Sayılı yürütmenin durdurulması kararıyla; 22.03.2013 tarihli 28595 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ulusal (T1) Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi İlanı'nın yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Anılan mahkeme kararının uygulanması kapsamında, Üst Kurul'un 14.08.2013 tarihli kararı ile; 16-17-18 Nisan 2013 tarihlerinde yapılan ulusal karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihaleleri işlemlerinin durdurulması ve bu ihalelere teklif vermiş ve teminat yatırmış kuruluşların talepleri halinde teminatlarının iade edilmesi kararlaştırılmıştır. Dolayısıyla kamuoyuna yansıdığı şekilde ihale iptal edilmiş olmayıp, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının uygulanması bağlamında işlemlerin durdurulması söz konusudur' denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.