1. HABERLER

  2. Büyükşehir Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı

Büyükşehir Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geleceğin daha müreffeh,...

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geleceğin daha müreffeh, daha gelişmiş, daha ileri ülke ve şehirlerini gençlerin kuracağını söyledi. Başkan Akyürek, “Geleceğe güvenle, umutla bakın. Hayatınızın en önemli anların şu anda içinde bulunduğunuz dönemler olduğunu unutmayın” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Emin Şahin başkanlığında yapılan toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi’nde görev alan gençlere teşekkür ederek, gençlerin şehrin sorumluluklarını üstlenmede, dünya şehirleriyle verilen yarışta liderlik etmesi gerektiğini belirtti.

Geleceğin daha müreffeh, daha gelişmiş, daha ileride ülke ve şehirlerini gençlerin kuracağını kaydeden Başkan Akyürek, daha ileri hedefiyle kendilerinden sonraya bu hedefi devredeceklerini kaydetti.

YAPACAKLARINIZI YARINA BIRAKMAYIN

Konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Akyürek, “İçi boş tenekenin hiçbir değeri yoktur. Diplomanın da fazla bir değeri yoktur. Bilgiyle donanan, karakterle de güçlenen insan olmak gerekiyor. Karakterimizin yaşımız ilerledikçe, eğitim seviyemiz yükseldikçe, donanımımız arttıkça mutlaka artması gerekir. Eğer karakterimiz güçlenmiyorsa o zaman kaliteli insan olamayız. Geleceğe güvenle, umutla bakın. Hayatınızın en önemli anların şu anda içinde bulunduğunuz dönemler olduğunu unutmayın. Neyi biriktireceksiniz şimdi biriktirin. Sakın yarın demeyin. Sonra iş işten geçiyor” dedi.

GENÇLİK HİZMETLERİNİ BELLİ BİR NOKTAYA TAŞIDIK

Konya’da belediyeler olarak gençlik hizmetleri konusunda bir hayli mesafe aldıklarını, gençlik merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, spor salonları, kültür merkezleri, Bilim Merkezi ile şehri belli bir noktaya taşıdıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Bunu yeterli bulmuyoruz. 2 yıllık bir hedef koyduk. 2 yıl içinde öncelikle 100 yeni okuma ve etüd salonu, öğrencilerin istifade edeceği kültür merkezleri, kütüphaneler kurmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yeni Büyükşehir Yasası ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin birçok ülkeden daha büyük bir alana hitap etmeye başladığını hatırlatan Başkan Akyürek, Gençlik Meclisi’nin 31 ilçede kurulacak gençlik meclisleri ile birlikte çalışmalar ve organizasyonlar yapma sorumluluğu taşıdığını ifade etti.

Başkan Akyürek, toplantının sonunda Gençlik Meclisi’nde daha önce görev alarak katkıda bulunan divan üyelerine plaketlerini verdi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde alınan kararla 12 komisyon yerine; oy birliği ile yeni kurulan Engelsiz Yaşam Komisyonu ile birlikte 9 komisyon ve 7 birimden oluşan yeni sisteme geçildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.