1. HABERLER

  2. CHP ÇİMENCİK KÖYÜ’NDE

CHP ÇİMENCİK KÖYÜ’NDE

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli Belediye Başkan Adayı Köksal Filorinalı, seçim çalışmaları kapsamında Çimencik Köyü halkına hitap etti.  Çimencik...

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli Belediye Başkan Adayı Köksal Filorinalı, seçim çalışmaları kapsamında Çimencik Köyü halkına hitap etti.

 

 

Çimencik Köyü ziyaretinde köylüler tarafından ilgi ile karşılanan ve dinlenen Ereğli Belediye Başkan Adayı Köksal Filorinalı, Ereğli’nin ihtiyaçlarına cevap verebilecek, Ereğli’ye hak ettiği hizmetleri verebilecek hizmet projeleri ile yola çıktıklarını kaydettiği konuşmasında, Ereğli’nin il olmasının CHP iktidarından geçtiğini söyledi.

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun, Ereğli’nin hizmet ihtiyaçlarına cevap vermekte yetersiz kaldığını da belirten Köksal Filorinalı, “Ereğli’nin sorunlarını bilmek ve çözüm üretebilmek için Ereğli halkı ile birlikte aynı sıkıntıları yaşıyor olmak gerekiyor. Ben, Ereğli’ye sadece belediye başkanı olmak için gelmedim. Ereğli’de doğdum, Ereğli’de büyüdüm. Sizlerin yaşadığı sıkıntıları ben de yaşadım ve bu sıkıntıların çözüm noktasında da ihtiyacımız olan projeleri hazırlayarak bu göreve talip oldum” dedi.

 

Ereğli’de işsizlik sorununu çözmek adına mevcut belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun 5 yıl önce verdiği sözleri de hatırlatan Köksal Filronalı, “5 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklardı ama sağlayamadılar. Karaman’a bisküvi fabrikasına giden işçilerle övünüyorlar ama bu işçilere bu imkânı Ereğli Belediyesi sağlamadı. Ayrıca bir kentin belediye başkanı, Ereğli’den Karaman’a 4 bin kişinin göç etmesi ile övünemez. Ereğli’de işsizliği çözmek istiyorsanız, Ereğli-Konya yolu üzerine ve Ereğli-Adana yolu üzerine bir dinlenme tesisi kurarsınız ve bu tesiste vardiyalı olarak en az 300 kişinin çalışmasını sağlarsınız. Biz, bu dinlenme tesisini yapacağız ve burada da en az 300 gencimize iş imkânı sağlayacağız. Ereğli Belediyesinin kadrolarını şişirerek, belediyeye işe aldığınız personele, sosyal doku anketi altında kendi seçim çalışmanızı yaptırırsanız, ben bu kentin vergisini ödeyen birisi olarak hakkımı helal etmiyorum. Ereğli Belediyesinin kadroları şişirilerek işe alınan personel, parası Ereğli Belediyesi tarafından ödenen kahve paketlerini, Oprukçu’nun seçim çalışmasında kullanılmak sureti ile çalıştırılmaktadır” dedi.

 

Konuşmasında AK Parti Belediye Başkan Adayı Özkan Özgüven ve milletvekili Cem Zorlu’ya da seslenen Filorinalı, “12 yıldır iktidar olan bir partinin adayı olan Özkan Özgüven, bu ilçede 10 yıl ilçe tarım müdürlüğü yapmış birisi olarak, 10 yılda ilçe tarım müdürü iken çözemediği tarım ve hayvancılık sorunlarını belediye başkanı olunca mı çözecek? Bölge milletvekili Cem Zorlu, geçtiğimiz gün Alhan Köyü’ndeki konuşmasında, köylerin Ereğli’nin değil, Konya’nın bir mahallesi olduğunu dile getirdi. Ben bu söylemi kabul etmiyorum. Bölge milletvekilimiz Cem Zorlu, Ereğli’nin il olmasını talep eden bir dilekçe ile Meclise başvuracak kadar cesareti var mıdır önce bunu söylesin bu halka” dedi.

 

Ereğli Belediye Başkanı olması halinde Ereğli’nin işsizlik sorununa, köylerin kanalizasyon, yol ve su sorunlarına, gençlerin spor aktiviteleri ihtiyaçlarına, Ereğli’nin sağlık sorununa çözüm bulacak derecede güzel projeleri ile yola çıktıklarını da kaydeden Filorinalı, “Çimencik Köyü halkından destek istiyorum. Birlikte yönetmek için, kentin sorunlarına birlikte çözüm bulmak ve kentimizi daha yaşanılabilir hale getirmek için desteklerinizi istiyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.