1. YAZARLAR

  2. Doğukan Yiğit

  3. Değerli Ereğlililer
Doğukan Yiğit

Doğukan Yiğit

Genç İş İnsanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Değerli Ereğlililer

A+A-

Öncelikle Yeni Yargı,yasama ve eğitim yılınızı tebrik ediyorum . Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri gerçekleşti göreve gelen başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ederim. Yine kabineye seçilen bakanlarımızı, milletvekillerimizi ve yeni görev yerlerine atanan hakim ve savcılarımızı, valilerimize, kaymakamlarımıza il ve ilçe emniyet müdürlerimize  hayırlı görevler ve başarılar dilerim. Yeni içişleri kararnamesiyle memleketimiz Konya  Ereğli’ye yeni atan hakim ve cumhuriyet başsavcımıza, kaymakamımıza hoşgeldiniz ve başarılar diliyorum. Ereğli’miz için güzel işler yapmanızı temenni ediyorum. 
Konumuza gelecek olursak uzun zamandır mecliste bekleyen bir çok ilçelerin il olması kanunu var ve bunların arasında sanayimizin ve siyah havucumuzun başkenti Ereğli’miz var.
Ereğli’mizin il olması bir çok açılmayan kapıların açılması demektir ve bu açılan kapı bizler yani üreticiler, sanayiciler için oldukça önemlidir. 
İl olursak sanayicimize krediler daha hızlı çıkacaktır, tarım ve çevre müdürlüklerimiz daha hızlı sorunlarımıza çözüm sağlayacaktır, daha fazla sanayi yatırımları gelecek ve gelişecektir, işsizlikler en az seviyeye inecektir,bir ile bağlı olmadan gerek OSB olarak gerek yatırım bölgesi olarak kendi çözümünü üretecektir, belediyemiz ve kamu kuruluşlarımız daha hızlı vatandaşlarımıza ve sanayicimize destek verecektir bunun gibi say say bitmez yani değerli Ereğlililer il olmamız her yönden şart.İl olmamız demek büyük bir inovasyon demek Ereğlimiz için büyük sanayi devrimi demek. Memleketimiz tam yol ağızında ve her yere yakın birincisi liman şehri Mersin’e ikincisi Ankara’ya üçüncüsü sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile yeni OSB kabul edilen Niğde osb ye yakın bu da bir çok avantaj demektir.
En önemlisi bunların arasında büyük sanayi devrimi. Çünkü Ereğli’miz  çok çalışan ,üreten ve geliştiren sanayicimize ihtiyaç  duyuyor. Ereğli’mize Döviz girmesi gerekiyor dolaylı olaraktan Türkiye’mize girmiş olacak.
Sanayi demek işsizlik seviyesinin en aza indirmek demek. Sanayi demek o ile veya ilçeye mahsus olan ait olan gıdayı üretmek ve bunuda tüm dünya ülkelerine  pazarlayıp o ürünü tanıtmak demek . Bunun İçin hepimizin başta yerli sanayiciler olarak canla başla uğraşmamız gerekiyor. Bu mücadeleyi veren başta kıymetli hemşehrimiz ticaret bakanımız sayın Ömer Bolat beye saygı, sevgi ve kucak dolusu şükranlarımı arz ediyorum. Bu vermiş olduğu güven bizede  büyük bir ölçüde güven veriyor. Son olarak sayın parti yöneticilerimiz,oda başkanlarımız, belediye başkanımız, diğer kamu ve kurumlarımızda görev yapan yöneticilerimize, vakıf ve dernek başkanlarımıza seslenmek istiyorum verdiğiniz mücadeleyi taktir ediyorum ama il olana kadar birlik ve beraberlik içinde mücadeleye devam edelim Çünkü biz hep birlikte Ereğli’yiz.
Bizler ayrı oyuncu olarak gözüksekte ayrı kulvarda yarışsakta biz bir takımız bir bütünüz.
Şunu hiç bir zaman unutmayalım birlikten kuvvet doğar birlikten yeni bir güç doğar.
Bizler tek bir yumruğuz. 


Hepinizi saygı ve sevgilerimle  selamlıyorum kalın sağlıcakla…
 

ERKON KONSANTRE SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
DOĞUKAN YİĞİT

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.