1. HABERLER

  2. Evren Nas'dan Yazılı Açıklama

Evren Nas'dan Yazılı Açıklama

Ak Parti İlçe Başkanı Evren Nas,  İsrail Devleti’nin Gazze’ye yönelik yapmış olduğu insanlık dışı saldırılara ilişkin bir açıklamada bulundu.Nas ...

A+A-

Ak Parti İlçe Başkanı Evren Nas,  İsrail Devleti’nin Gazze’ye yönelik yapmış olduğu insanlık dışı saldırılara ilişkin bir açıklamada bulundu.

Nas  yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Öncelikle, Dünyanın neresinde, kim tarafından yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, her türlü zulmün bir 'insanlık suçu' olduğuna inandığımızı belirtmek istiyoruz.

Bu bağlamda "Masum bir insanı öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir" ayetine inancımızdan hareketle, Ramazan’ı idrak ettiğimiz şu günlerde, İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu zorbalığı ve şiddeti kınıyor. Gerekçesi her ne olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın, her türlü zulmün bir insanlık suçu olduğuna inanıyor, devlet eliyle yapılan zorbalık ve şiddetin de bir an önce durdurulması ve bu acıyı durdurmaya yönelik bütün adımların  atılacağını biliyoruz.

Bu saldırılar olurken, gerek Gazze ile aynı kutsal değerlere sahip İslam Dünyası’nın, gerekse evrensel hukuk kurallarının bağlayıcılığına inanan Dünya ülkelerinin, içinde bulundukları bu suskunluğu bozarak, 'insanlık' adına gerekli olan tüm adımları atmasını, 'insan' olmanın verdiği sorumluluk adına her türlü maddi-manevi desteği Gazze’den esirgememeleri gerektiğini ifade ediyoruz.

Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, insan olarak 'soydaş' olduğumuzun farkına vararak, 'insanlığın' ve 'insani değerlerin' her türlü terörün, zorbalığın, şiddetin, aşağılamanın ve zulmün üzerine galip geleceğine olan inancımızla, herkesi duyarlı olmaya  ve herkesi Gazze  için duaya davet ediyor;

"Gazze'ye kör, sağır ve dilsiz olanların , Kudüs'te hukuksuzca yerleşim birimleri kuranlara ses vermiyen Birleşmiş Milletlerin, Üye ülkelerinde yaşanan zalim ve zorbalıklara suspus olan  ancak başka ülke ve coğrafyalarda  sürekli insan haklarından dem vuran dünyanın çeşitli yerlerine insan hakları gözlemcileri gönderen Avrupa Birliğinin İsrail'e bu kadar duyarlı olmasının tek bir nedeni var;” zulme ortaklık"

Zulme Ortaklık yapanları kınadığımızı “Zalimin düşmanının “ Allah” olduğunu belirtmek isterim.

 

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI

EVREN NAS

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.