1. HABERLER

  2. Fen İşleriyle Kahvaltıda Buluştu

Fen İşleriyle Kahvaltıda Buluştu

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları ile mesai saati öncesi kahvaltıda bir araya gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven “hizmetlerimizdeki...

A+A-

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları ile mesai saati öncesi kahvaltıda bir araya gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven “hizmetlerimizdeki en büyük pay sizlere aittir” dedi.

Belediye’nin Fen İşleri İşçi Dağıtım Tesislerinde yaklaşık 100’den fazla personel ile kahvaltıda buluşan Başkan Özgüven 30 Mart seçimlerinin ardından 4 aylık çalışma sürecinin sona erdiğini kaydederek, “Belediye bir hizmet kurumudur. Vatandaşa en yakın hizmet kurumu olan Belediye halkın beklentilerine cevap verecektir. Belediyenin Başkanından işçisine kadar herkes üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmek zorundadır” dedi.

30 Mart sonrası siyaset gömleğini çıkardıklarını ifade eden Başkan Özgüven “Hiçbir siyasi kimlik gözetmeksizin hizmet üreteceğiz. Bütün hemşerilerimize hizmet üretmek boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Göreve geldiklerinde 527 şirket işçisi olduğunu bugün bu sayının 350’ye düştüğünü belirten Özgüven, puantajlarda 57 işçinin birim müdürleri tarafından işe gelmediklerinin tespit edilerek işlerine son verildiğini, park ve bahçelerde çalışan 86 kişinin hizmet alımı ihalesinin uygun olmaması neticesi sonrası yollarını ayırdıklarını ve Büyükşehir Yasasının bilinmesine rağmen su ve kanalizasyon müdürlüğüne seçime yakın bir süreçte oy kaygısı nedeniyle 56 kişinin alındığını gördüklerini ve bu ihalenin Kamu İhale Birimi tarafından iptalinin ardından bu çalışanlarında işte çıkarıldığı bilgisini verdi.

Belediye içerisinde yer alan fazla personeli de sahaya çıkardıklarını kaydeden Özgüven rapor alanlar ve çalışmak isteyemeyenlerle de yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Başkan Özgüven, “Kimsenin siyasi görüşü ve siyasi yapısına müdahalemiz ve tavrımız yok. Tek düsturumuz var. Çalışmak çalışmak çalışmak… İşimize dört elle sarılıp çalışacağız. Sizlerden istediğim aldığınız paranın hakkını verin. Alın teriniz ve emeğiniz benim için önemlidir. Seçim hazımsızlığı yapıp dedikodu üretenler bizleri yıldıramayacak. Bunlara hizmetlerimizle cevap vereceğiz. Hoşgörülü olamayacağımız tek şey çalışmamaktır. Dedikodu gündeminizde olmasın. Bizim yönetimimizde halk vardır ve kimse mağdur edilmesin” diye konuştu.

Fen İşleri Müdürlüğüne Özgür Karakuş’un getirildiğini söyleyen Başkan Özgüven, “Fen İşlerinin başında artık Özgür Karakuş var. Özgür beyin sevk ve idaresinde işler yürüyecek. Ereğli gelişip büyüyor. Bu doğrultuda Büyükşehir yatırımları da Ereğli’mizde hissedilmeye başlayacak. İşte Büyükşehir’e Ereğli’nin 5-6 milyon TL’si giderken yatırımın gelmediği konuşuluyor ama bugün bir Orhaniye’nin kanalizasyonu için 4,5 milyon TL, Zengen’in kanalizasyonu için 3,5 milyon TL gibi yatırımları da görmezden gelemeyiz. Bu yatırımlar Ereğli’ye artı olarak değer katacaktır” dedi.

Fen İşlerinde yapılacak olan çalışmaların Ereğli kamuoyuna yansıyacak en önemli çalışmalardan birisi olduğuna vurgu yapan Başkan Özgüven, “Sizlerin düşünceleriniz, fikirleriniz, çalışmalarınız bizim önemlidir. Hizmetlerimizdeki en büyük pay sizlere aittir. Bundan sonraki süreçte

de sizlerden beklentilerimiz çalışmak, işinize dört elle sarılmanız ve dürüst olmanızdır” şeklinde konuştu ve personele başarılar diledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.