1. HABERLER

  2. Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü Kutladı

Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü Kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk;---Öğretmenlerimiz, okulları şefkat,Bilim ve irfan yuvalarına dönüştürdü24...

A+A-

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk;

---

Öğretmenlerimiz, okulları şefkat,

Bilim ve irfan yuvalarına dönüştürdü

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Yaptığımız iş, bulunduğumuz makam ve mevki her ne olursa olsun hepimizi birleştiren bir husus var. Hepimiz, öğretmenlerimizin rahle-i tedrisatından geçtik” diyerek, “Hepimizin öğretmeni, öğretmenleri oldu. Bu ülkenin öğretmenlerinin şu veya bu sebeple şefkat elini uzatamadığı istisnaları dışında yaşlı, genç, çocuk, bugün hayatta olan ve olmayan bütün evlatlarının yolu okuldan geçti. O okulları kuru binadan, şefkat, bilim ve irfan yuvalarına dönüştüren öğretmenlerimiz sayesinde medeniyete, sosyal hayata, bilime ve bugünkü meslek ve makamlarımıza, bizleri taşıyan sürece ilk adımları attık” dedi.

Öğretmenler sayesinde okullarda sadece bilgi almadıklarını, sosyal hayatın temel değerlerini de onlardan öğrendiklerini söyleyen Konuk, okulla aile çatısının şanı sıra, vatan çatısının altında yerimiz olduğunu ve öğretmenle ana-baba dışında da sadece aklımıza değil kalbimize de hitap edenlerin olabileceğini keşfettiklerini belirterek, mesajını şöyle sürdürdü;

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen bir medeniyetin evlatları olarak, mesleği ve makamı bugün her ne olursa olsun bizler, öğretmenlerimize karşı hiç ödenmeyen, ödenmeyecek olan bir borçluluk hali içindeyiz. Bu borçluluk duygusu sadece kendi öğretmenlerimize karşı hissedilen bir duygu değildir. Biz, kendi öğretmenlerimizin şahsında tüm öğretmenlerimize karşı aynı değeri veriyor, aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu taşıyoruz.

Çünkü biz şunu biliyor ve şuna inanıyoruz; öğretmenlerimiz, gelişen dünya koşullarında, ülkemizin çağa ayak uydurması, milletimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ve ülkemizin bilgili, yetişmiş, donanımlı nesillerin elinde maddi ve manevi kalkınma hedefini gerçekleştirebilmesi için tarihi bir görevi başarıyla ifa etmiştir. Bu görevlerini gelecek nesiller ve Türkiye’nin geleceği için de eksiksiz yerine getirme konusunda kararlılıklarını sürdürmektedirler.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, gençlerimizi kendi bilgi ve becerileriyle eğiten, yaşama ayak uydurmalarında onları bilinçlendiren ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin fedakâr hizmetleri hepimizin gurur kaynağıdır ve her türlü zorluğa rağmen bu zor ve meşakkatli görevi yerine getiren vatansever öğretmenlerimize yardımcı olmak bizim asli görevimizdir.

Bu duygularla, ülkemizin her alanda ilerlemesine katkı sağlamış ve sağlamaya devam eden öğretmenlerimize saygı ve takdir duygularımızı ifade ediyorum. Bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda görevleri başında teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türkiye’nin dört bir yanına bilim ışığını götüren öğretmenlerimize olan inancımızı, saygımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.