1. HABERLER

  2. Oturanç’tan Oprukçu’ya Veda ziyareti

Oturanç’tan Oprukçu’ya Veda ziyareti

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı, Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Galip Oturanç Ereğli’den...

A+A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı, Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Galip Oturanç Ereğli’den ayrılıyor olmasıyla birlikte Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya veda ziyaretinde bulundu.

Ereğli’deki 5 yıl 3 aylık görevi süresince kendilerine her zaman destek olan Belediye Başkanı Oprukçu’ya teşekkür eden Oturanç şöyle konuştu;”Ereğli’deki görev süremiz içerisinde yapılanması büyük oranda tamamlanan okulumuzu ciddi anlamda çevre sorunları vardı.Okulumuzun yol ve alt yapı problemlerini gidermenin yanı sıra okul bahçesine ihtiyaç duyulan kamelyaların yapılmasıyla bizlere çok büyük destek oldunuz.O zaman için Selçuk Üniversitesi , bugün Necmettin Erbakan Üniversitesinin Ereğli yapılanmasında Belediyenin çok ciddi desteklerini aldık.Okulumuzun çevre düzenine çok büyük ağırlık verdiniz.Son olarak ağaçlandırma çalışması ile okulumuza çok büyük hizmet aldım Belediyeden.Okulum ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diyerek Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’ya teşekkür plaketi sundu.

“ Yüreğine sağlık Galip Hoca “ diyerek bu gidişe üzüldüğünü dile getiren Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu;“ Galip Oturanç,değerli bir bilim adamı,değerli bir dostumuzdur.Ereğli’mizdeki bütün kurumlarla çatışmasız bir ortamda azami diyalog içerisinde Ereğli’ye hizmet etmeye gayret ettiğimiz bir süreci yaşadık.Bilimsel nitelikli araştırmalarından istifade etmemize vesile olan değerli şahsiyetlerden biri de Galip Oturanç’tı.Allah kendisinden razı olsun.Galip Hocadan bizler çok destek gördük.Gördüğümüz destekler karşısında mahcup olmamak bakımın biz de onun okuluna destek verdik.Galip Hocanın yüreğine sağlık,desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.Gidişinize üzülüyoruz.Sizinle yol yürümek bizim için şeref ve mutluluk olacak.Önümüzdeki süreçte Ereğli’de ilave yatırımlarla birlikte nitelikli personel ,nitelikli insan,nitelikli eleman yetiştirme noktasında Yüksek Okulumuzun ve Eğitim Fakültemizin üzerinde düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyorum.Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok arzu ettiniz , Doğa Bilimleri Fakültesi ile ilgili öğrenci alınmasını ama nasip olmadı.Selçuk Üniversitesinin yeniden yapılanmasına bağlı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesinin kurulmasına bağlı olarak Ereğli’de Yüksek okulun ve eğitim fakültesinin Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde kalması ,bu yapılanmanın neticede Ereğli’nin aleyhine tezahür edecek sonuçlar doğurması endişesini de yaşadığımı da ifade etmek istiyorum.Bunun önüne geçilmesi noktasında sizden yoğun bir gayret istiyorum “ dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.