1. HABERLER

  2. Özyurt’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Özyurt’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kahraman ecdadımızın yazdığı kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan...

A+A-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kahraman ecdadımızın yazdığı kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşamaktayız.

Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, gözü daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışmış ecdadımızın bugünkü nesillere armağanıdır. Emaneti gelecek nesillere taşımak görevimiz olduğu unutulmamalıdır.

Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Atatürk, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyetin, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inanmıştır. Bu inançla kurduğu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti temelleri üzerinde bugünlere kadar ulaşmış ve bundan sonrada ilelebet devam edecektir.

Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi bulunmaktadır. Milletimiz bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik-sosyal kalkınma, halkın refahını sağlama, demokratik tutum ve davranışlarını her alanda hayata geçirme gayreti içinde olmalıdır.

Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam etmelidir.

Atamızın “Yurda sulh cihanda sulh” özdeyişine gönülden inanmalıyız. Ülkemizin iç barışını sağlamaya daha çok caba harcamalıyız. Aynı zamanda komşu ülkelerle olan ilişkilerimizi geliştirmeli kan ve gözyaşının bitmesi için caba sarf etmeliyiz.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Ereğli Şubesi olarak Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden kahraman Gazilerimizi, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi anıyor, saygılar sunuyorum. 2013

 

Mehmet Emin ÖZYURT

Türkiye Muharip Gaziler Derneği

Konya – Ereğli Şubesi Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.