1. HABERLER

  2. “ŞEB-İ ARUS MEDYA” PROGRAMI KONYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

“ŞEB-İ ARUS MEDYA” PROGRAMI KONYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 20 ülkeden 40 yabancı ve 34 yerli medya mensubunun katıldığı “Şeb-i...

A+A-

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 20 ülkeden 40 yabancı ve 34 yerli medya mensubunun katıldığı “Şeb-i Arus Medya Programı” 16-18 Aralık 2014 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi.

Program kapsamında, Amerika, Azerbaycan, Belçika, Çin, Filistin, Fransa, İran, İsveç, İtalya, Japonya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Mısır, Pakistan, Polonya, Rusya, Tacikistan ve Ürdün olmak üzere 20 farklı ülkeden 40 yabancı ve 34 yerli medya mensubu Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün davetlisi olarak Hz. Mevlana’nın 741'inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerini izlemek üzere Konya’ya geldi.

Üç gün süren programda misafir gazeteciler, Mevlana ve tasavvuf felsefesini yakından tanıma fırsatını buldu. Gazeteciler ayrıca başta Mevlana Müzesi olmak üzere, Arkeoloji Müzesi, Sahipata Külliyesi, Alaaddin Camii ve Medresesi ile Sille Aya Eleni Kilisesi, Tarihi Bedesten Çarşısı ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesinin yer aldığı Konya’nın tarihi ve turistik mekânlarının yanısıra, Bilim Merkezi, Torku Arena Stadyumunu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Heyet ayrıca Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen “Konya Ekonomisinin Tanıtımı Programına” katılarak Konya ekonomisi hakkında bilgilendirildi. Programda ayrıca Konya Şeker Panogra Tesisleri de ziyaret edildi. Programın son gününde ise İttifak Holding tarafından Kule Sini’de verilen öğle yemeğinin ardından misafir basın mensupları Konya’dan memnun ayrıldı. Konya Valisi Muammer Erol ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek programın bazı bölümlerine katılarak misafir basın mensuplarıyla yakından ilgilendiler.

Programla ilgili açıklama yapan Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut; “Genel Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla gerçekleştirilen programda, yerel ve uluslararası basın mensuplarına Konya’nın tarihi, kültürü, ekonomisi, sanayisi ve sporu, hemen hemen Konya tüm yönleriyle tanıtılmaya çalışıldı” dedi. Karabulut ayrıca, zaman zaman düzenlenen bu tür etkinliklerle birlikte yerel ve uluslararası medya çalışanları arasındaki etkileşim ve olası işbirliği imkânlarının artırılmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.