1. HABERLER

  2. Türkmen Heyeti Oprukçuyu Ziyaret Etti

Türkmen Heyeti Oprukçuyu Ziyaret Etti

Kerkük’ün Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Akkoyunlu ve beraberindeki Türkmen heyeti, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'yu makamında ziyaret...

A+A-

Kerkük’ün Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Akkoyunlu ve beraberindeki Türkmen heyeti, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'yu makamında ziyaret ederek, yaşadıkları coğrafyada çektikleri sıkıntıları insanlara tek tek anlatma gayretinde olduklarını söylediler.

Bir süredir Türkiye’de bulunan ve gittikleri her bölgede Türkmenlerin çektiği sıkıntı ve katliamları dile getirme gayretinde olduklarını belirten Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu ve beraberindeki çeşitli meslek guruplarından oluşan heyet Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile Meclis Salonunda bir araya geldi.

Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Akkoyunlu, yaptığı konuşmasında, Kerkük’te Türkmen’lerin yaşadığı sıkıntıları anlattı ve Kerkük’te can güvenliğinin kalmadığını ifade ederek, Anavatan olarak gördükleri Türkiye’den her daim yardım beklediklerini söyledi.

Başkan Akkoyunlu, çekilen çile ve oynanan oyunların artarak devam ettiğine dikkat çektiği konuşmasında, “Türkiye’yi tanımak, hem de yaşadığımız coğrafyadaki sıkıntılarımızı yüz yüze dile getirmek için buradayız. Kerkük’te şu anda can güvenliği yok. Ancak bizim mücadelemiz her koşulda sonuna kadar devam edecektir. Şehit vermeye devam ettiğimiz şu günlerde, Türkiye’den ciddi destekler görmek istiyoruz” dedi.

Türkmen heyetine başsağlığı dilekleri ile söze başlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise, “Orta Asya’da, Balkanlarda ve dünyanın dört bir tarafında meydana gelen olayların merkezinde nedense hep Türklerin ve Türkmenlerin katliamlara maruz bırakılmasına şahit oluyoruz. Bütün coğrafyalarda nedense hep acı çekenler hep Türkler oluyor. Buna tesadüf demek biraz saflık olur. Atalarımızın vurduğu damgayı sökmek isteyen güçler, yapılan eserleri, binaları, köprüleri, camileri yüz yıllardır sistemli bir şekilde yıkarak buralardaki Türk izini silmeye çalışmaları yetersiz kaldığı için, bütün bu topraklarda yaşayan Türk soydaşlarımızı da katliamlara maruz bırakarak asimile etmek, sindirmek ve sonunda yok etme gayretlerini görüyoruz. Bütün bunlar yapılırken, maalesef ses çıkartmak zorunda olan yönetim kesimi gündem değişiklikleriyle belli güçlerin güdümünde hareket ederek geçiştiriyorlar.

Ama şunu iyi bilsinler ki, büyük uğraşlarla elde edilen ve Türkün son devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kimsenin bölmesine, parçalamasına izin vermeyeceğiz. Özellikle Kerkük’teki soydaşlarımızın da bu haklı mücadelesinde yalnız olmadıklarını, Türk halkının daima onların yanında olduklarını unutmasınlar. Türkmen heyetini oluşturan değerli soydaşlarımı Başkan Akkoyunlu nezdinde tebrik ediyor, haklı davalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.