1. HABERLER

  2. Eğer'den Açıklama

Eğer'den Açıklama

BİRLİĞİN ADRESİ MİLLETİN PARTİSİ AK PARTİ 12 YAŞINDA...Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, AK Parti’nin 12....

A+A-

BİRLİĞİN ADRESİ MİLLETİN PARTİSİ AK PARTİ 12 YAŞINDA...

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, AK Parti’nin 12. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yaparak, AK Parti’nin ve AK Parti iktidarının ülkeye dair kazanımları masaya yatırdı.

Eğer; “AK Parti bu ülkeye özgüven kazandırdı”

AK Parti’nin milletin partisi olduğunu, yola böyle çıktığını ve bu yoldan hiç ayrılmadığını dile getiren AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, girdiği bütün seçimlerden oyunu artırarak çıkan AK Parti’nin iktidarı döneminde ilk kez darbecilerin yargı önüne çıkarıldığını belirtti. Ömer Eğer; “2001 – 2013 12 yıllık süre. Bugüne kadar ülkemizde 175 parti kurulmuş. 30’u Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmış, bir kısmı kendini fesh etmiş, kimisi başka partilere katılmış. Çok partili hayatı biz 1950’lerden başlatıyoruz. Ülkenin gelişiminde rol alan partiler ise maalesef bir elin parmağını geçemiyor. Yarını konuşulamadığı bir ülkeden 2023 ve 2071 hedeflerinin planlandığı bir ülke haline geldik. AK Parti’nin bu ülkeye kazandırdığı en önemli hizmet, bir milletin ve bir toplumun kendine olan özgüveninin yeniden verilmesidir. Eğer özgüven kazanılmışsa bu ülkede her şey yapılabilir. Bugün Türkiye’nin bugün AK Parti iktidarının ve bugün hükümetimizin yaptığı budur” ifadelerini kullandı.

Eğer; “AK Parti, yıllarca 3Y ile mücadele etti”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, AK Parti iktidarının yıllarca birçok mücadele verdiğini dile getirdi. Başkan Eğer açıklamasını şöyle sürdürdü; “AK Parti, yıllardır 3Y ile mücadele ediyor. Yola yasaklarla yolsuzluklarla ve yoksullukla mücadele edeceğiz dedik ve bu yolda büyük mesafeler aldık. Daha iktidarımızın 13 günümüzde olağanüstü hali kaldırdık. Birilerinin hortumunu kestik ve ülkenin kaynaklarını yine bu ülke için kullanılmasını sağladık.”

Eğer; “AK Parti ilklerin partisidir”

Parti olarak teşkilatlarını her daim geliştirmeye, yenilemeye ve canlı tutmaya özen gösterdiklerinin de altını çizen İlçe Başkanı Ömer Eğer, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığı ile hareket ettiklerine vurgu yaparak; “Yeter söz de karar da milletin dedik ve bu ülkede ilklerin partisi olduk. Üst üste üç kez seçilen ilk partiyiz, Türkiye ve Konya’yı Hızlı Trenle tanıştıran, 81 ilde üniversite kuran ilk parti, IMF’ye olan borcu sıfırlayan ilk parti olduk. İlk defa bir ülkede temel atarken hizmetin bitiş ve açılış saatini veren bir anlayış getirdik. İlk defa cumhurbaşkanını seçen bir millet oldu. Türkiye’nin her kesiminde var olan bir partiyiz. Peki, tüm bunlar nasıl oluyor? Bir defa sosyal, siyasal, etnik veya renk ayrımı yapmadık, iç ve dış sorunları halının altına süpürmeyen ve bu sorunlarla yüzleşmekten korkmayan bir partiyiz. Bu ülkede Alevi, Roman, Kürt veya başka kesimlerin sorunu varsa bunlar çözülmeden durulmamalı. Milletin değerleriyle çatışmak yerine bu değerlerin gücünden faydalanarak birlikte Türkiye olmanın çabasını verdik. Bugün kim BM’nin birkaç ülkenin egosu çerçevesinde çalıştığını söyleyebildi? Başbakanımız” şeklinde konuştu.

Eğer; “Türkiye’nin itibarı arttı”

“Biz, dış politikada da iç politikada da çıkar esaslı değil, adalet ve hakkaniyet esaslı çalışıyoruz” diyen AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, açıklamasını şöyle tamamladı; “Devleti milletin hizmetine veren bir partiyiz. Bugün artık 2001 şartlarında değiliz ve 2001’e göre Türkiye özgürlük dengesini kurmuş, güvenliğini göz ardı etmeden yoluna devam ediyor. Artık kimse faili meçhulden bahsetmiyor. Bugün ilk defa darbeciler yargılanıp ceza alıyor. Mahkeme kararları elbette tartışılabilir. Ama önemli olan darbecilerin yargı önüne çıkarılabilmeydi bu yapıldı. Bir ülkenin itibarı üç şey ile ölçülür, Parasıyla, pasaportu ve bayrağı ile. Bugün bayrağımız da pasaportumuz da paramızda 2001’e göre çok daha değerli çok daha itibarlıdır. Bunu başarabilen bir partinin mensubu olmak gurur vericidir. Ben, bugüne kadar partiye, hükümetimize ve bu ülkenin hizmetinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ”dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.