1. HABERLER

  2. KONYA EREĞLİ GENÇLİK VE BİRLİK PLATFORMU MURAT TATLISU ‘DAN AÇIKLAMA

KONYA EREĞLİ GENÇLİK VE BİRLİK PLATFORMU MURAT TATLISU ‘DAN AÇIKLAMA

Konya Ereğli Gençlik ve Birlik Platformu; evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı;...

A+A-

Konya Ereğli Gençlik ve Birlik Platformu; evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Konya Ereğli Gençlik ve Birlik Platformu; dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilat olacaktır.

İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz. Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları ''Yeni Bir Türkiye'' ve ‘’Yeni Bir Dünya’’ sevdamızdır.

Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz.

Konya Ereğli Gençlik ve Birlik Platformu; kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasında köprü görevi üstlenmiş bir yapılanmadır. Sahip olduğumuz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin varoluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna inancımız tamdır.

Konya Ereğli Gençlik ve Birlik Platformu olarak Misyonumuz;

1- Gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek topluma kazandırmak

2- Gençlerimizin kendilerini toplumda ifade edebilmeleri ve haklarını koruyabilmelerini sağlamak

3- Gençlerimizi milli kültür değerlerine saygılı ve bilgili yetiştirmek.

4- Gençlerimize ferd -toplum meselelerini tanıma ve çözüm arama alışkanlığı kazandırma.

5- Gençlerimizi yaratılış gayesini bilen ibadet yaldızlarıyla bezenen kişiler yapabilmek.

6- Gençlerimizin el becerileri ve zihni çalışmasını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak.

7- Gençlerimizin boş zamanlarını; kendisine, ailesine ve topluma yararlı işlerle değerlendirmelerini sağlamak.

8- Gençlerimizi toplumda sivrilen, örnek gösterilen ve inançlarına bağlı ferdler olarak yetiştirmek.

9- Gençlerimizi " Benim olmadığım yerde kimse yoktur." sorumluluğunda yetiştirmek

10-Kim var? diye sorulduğunda; sağına soluna bakmadan “ben buradayım!” diyebilen bir gençlik yetiştirmek amacındadır.

Bu inançla çalışmalarımızı yürütürken yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev bilen; yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinen; söz verdiklerinde sözlerinde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyor ve bizimle beraber yürümeye davet ediyoruz.

MURAT TATLISU

KONYA EREĞLİ GENÇLİK VE BİRLİK PLATFORMU

GENEL BAŞKANI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.