1. HABERLER

  2. ZORLU, KONYA’DA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ZORLU, KONYA’DA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İşte Zorlu’nun basın toplantısından öne çıkan başlıklar;Hep birlikte bugün 3. gününde bulunduğumuz Ramazan ayınızı da tebrik ediyor; yapacağımız...

A+A-

İşte Zorlu’nun basın toplantısından öne çıkan başlıklar;

Hep birlikte bugün 3. gününde bulunduğumuz Ramazan ayınızı da tebrik ediyor; yapacağımız tüm dua ve ibadetlerimizin kabul olmasını diliyorum. Yine bu ayın tüm İslam alemi ve insanlığa da barış ve huzur getirmesini Cenab –ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ YARIN AÇIKLANIYOR…

Kıymetli basın mensuplarımız, malumunuz hem ülke olarak hem de bölge olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde Cumhurbaşkanlığı Seçimi var. Biz bu seçime, sadece Cumhuriyet tarihi açısından değil; Türk tarihinin en önemli seçimi gözü ile bakıyoruz. Cumhuriyet tarihi boyunca da maalesef vesayet altında olan cumhurun makamı, AK Parti ile yeniden millete dönmüştür. İlk defa yapılacak olan seçimle de milletimiz, kendinden olan birini bu makama taşıyacaktır.

Dolayısıyla bunun çok iyi farkında olan bizler de parti olarak çok titiz ve yoğun bir çalışma yürüttük. Bugüne kadar tüm AK Parti Milletvekilleri, teşkilatlar, belediye başkanları, birçok siyasi partiler, STK ve toplumun birçok kesimi ile görüşüldü ve ülke için en isabetli adayın belirlenmesi için gayret gösterildi. Yapılan çalışmalar sonucunda da artık milletimizin büyük çoğunluğunun onay verdiği adayımızın kesinleştiğini görmek bizleri mutlu ediyor.

Muhalefetin “Çatı” Adayı…

Bizce, muhalefetin çatı adayı, CHP ve MHP’nin sonunu hazırlamıştır. Zira 10 Ağustostan sonra ne Kılıçdaroğlu ne Devlet Bahçeli artık Türkiye’de siyaset yapamayacak hale gelecek ve ikisi de 10 Ağustos’tan sonra tasfiye olacak. Çünkü bırakın Türkiye’nin istediği bir adayı, daha kendi partilerinin dahi istediği bir adayı çıkaramayan bir anlayışla hareket etmişlerdir ve milletimiz 10 Ağustos’ta bunu bir kez daha onlara gösterecektir.

Yapılan son anketler de bunu kanıtlıyor. Eğer yarın Sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanı Adayı olursa – ki artık yüzde 99 öyle görünüyor – yapılan anketlere göre Başbakanımızın daha ilk tur oy oranı yüzde 55 ile 57 arasında, “Çatı” Adayının oy oranı yüzde 35’lerde HDP adayı ise yüzde 8 ile 10 arasında görünüyor. Dolayısıyla da anketler de daha şimdiden sonuçları önümüze koymuş oluyor.

Tabii yaklaşan seçimle birlikte AK Parti Konya İl Teşkilatı olarak bizler de daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu dönemde de yine ülkemizin geleceği için üzerimize düşenin en iyisini yapmak için gayret göstereceğiz. İlçe ilçe, ev ev, köy köy dolaşarak adayımız için destek isteyeceğiz.

BAYRAK İNDİRME OLAYLARI…

Cumhuriyetimiz ve bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden biri olan Türk Bayrağımıza yönelik son zamanlarda yapılan saldırıları da buradan kınamak istiyorum. Yapılanlar hiçbir şekilde kabul edilemez. Onurumuz ve birliğimizin teminatı olan bayrağımıza yönelik menfur saldırıları şiddetle kınıyorum. Olayın sorumluları ve ihmali bulunan herkes yargı önünde hesap verecektir.

6 MADDELİK YENİ ÇÖZÜM PAKETİ…

Kıymetli basın mensubu kardeşlerim, malumunuz, toplamda 6 maddeden oluşan Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı’nın TBMM’ye sunuldu.

Yasa, süreç kapsamında temas diyalog, görüşme gibi siyasi irade ve kararlık getiren konularda bir bakanlık veya kurum işlemi yerine, Bakanlar Kurulu kararı alınması ve görevlendirme yapılması yoluyla konunun bir hükümet politikası olarak idare tarafından daha hızlı ve etkin şekilde uygulanmasına imkan sağlanmaktadır.

Ø  Silahsızlandırma Adımları Belirlenecek

Bakanlar Kurulu, yeni düzenleme ile terörün sona erdirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesine yönelik siyasi, hukuki, sosyo-ekonomik, psikolojik, kültür, insan hakları, güvenlik ve silahsızlandırma alanlarında ve bunlarla bağlantılı konularda atılabilecek adımları belirleyecek. Gerekli görülmesi halinde, yurtiçindeki ve yurtdışındaki kişi, kurum ve kuruluşlarla temas, diyalog, görüşme ve benzeri çalışmalar yapılmasına karar verecek ve bu çalışmaları gerçekleştirecek kişi, kurum veya kuruluşları görevlendirecek.

Ø  Eve Dönüş İçin Gerekli Tedbirler Alınacak

Silah bırakan örgüt mensuplarının eve dönüşleri ile sosyal yaşama katılım ve uyumlarının temini için gerekli tedbirleri alacak.

Ø  Kamuoyu Zamanında Bilgilendirilecek

Bu kanun kapsamında yapılan çalışmalar ile alınan tedbirlere ilişkin kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesini sağlayacak.

Ø  Koordinasyon Çalışmaları

Alınan tedbirlere ilişkin uygulama sonuçlarını izleyecek ve ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlayacak. Gerekli mevzuat çalışmaları yapacak.

Ø  Yetki Bakanlar Kurulu’nda

Yetki ve sekretarya başlığı altında ise Bakanlar Kurulu, çözüm sürecine ilişkin gerekli kararları almaya yetkili olacak.

Çözüm süreci kapsamında yapılan çalışmaların koordinasyonu ve sekretarya hizmetleri Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı tarafından yürütülecek.

Ø  Görevlilere Cezai Sorumluluk Doğmayacak

Düzenleme kapsamında verilen görevler, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca ivedilikle yerine getirilecek. Bu Kanun kapsamında verilen görevleri yerine getiren kişilerin hukuki, idari veya cezai sorumluluğu doğmayacak.

Yapılan bu düzenlemenin ülkemizin demokrasi seviyesine önemli bir katkı yapacağını umut ediyor, Çözüm sürecini destekleyen tüm tarafların elini güçlendireceğini düşünüyor, Hepinize katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.